نسخه چاپی

برنامه‌های سحر و افطار شبكه‌های استانی مشخص شدند

بیش از دو هزار ساعت ویژه برنامه برای سحر و افطار ماه مبارك رمضان از شبكه‌های استانی صداوسیما پخش می‌شود.
به گزارش نما، با توجه به فرا رسیدن ماه رمضان، شبکه‌های استانی صداوسیما برنامه‌های مختلفی را در حوزه‌های گوناگون و در قالب و ساختار‌های متنوع برای پخش در دو نوبت سحرگاهی و افطار آماده کرده‌اند که به صورت زنده و تولیدی روی آنتن می‌رود.

اخبار فرهنگ و هنر - بر این اساس ۹۸۸ برنامه با مدت زمان ۶۲ هزار و ۵۶۰ دقیقه برنامه سحرگاهی با محوریت اهمیت سحر و معنویت سحرگاهان و نیز بیان نیاز‌های معارفی مخاطبان از قرآن و روایات با تکیه بر ویژگی‌های بومی و محلی استان‌های های مختلف کشور و هزار و ۲۸۹ برنامه ویژه افطار با مدت زمان ۶۳ هزار و ۲۴۰ دقیقه با محوریت ایجاد فضای معنوی و امیدآفرینی و نشاط و نیز بیان مفاهیم و برکات ماه مبارک رمضان و در مجموع ۱۲۵ هزار و ۸۰۰ دقیقه برنامه در ماه رمضان امسال از شبکه‌های استانی پخش می‌شود.

براساس این گزارش استفاده از زیبایی‌ های طبیعت در فصل بهار و تهیه برنامه خارج از استودیو و در فضای باز به عنوان نخستین اصل در راهکار‌های اجرایی تولید برنامه‌های سحرگاهی مد نظر بوده است. همچنین توجه به سنت‌های بومی و محلی و به تصویر کشیدن آن در سراسر کشور، توجه به موضوع شیوع بیماری کرونا و ارائه اطلاعات لازم در این خصوص در ایام روزه داری، پخش ده‌ها آیم متنوع و شاد ویژه ایام ماه رمضان، سر زدن به سفره‌های افطاری و سحر اقشار مختلف مردم به ویژه کادر درمانی سراسر کشور، پاسخگویی به سوالات شرعی مخاطبان و مطرح کردن احکام شرعی مرتبط با این ماه از موضوعاتی است که در تولید این برنامه‌ها به آن‌ها توجه شده است.
در این میان تهیه گزارش‌ها در برنامه‌های افطار ، محدود به مراکز استان‌ها نبوده و حضور مردم در شهرستان‌ها و بخش‌های مختلف استان به بهترین نحو ثبت، ضبط و پخش می‌شود.

استفاده از ظرفیت‌های بومی هر استان در تولید برنامه‌ها یکی از مهمترین موضوعات است به نحوی که سعی می‌شود در طراحی و اجرای برنامه‌ها، گوناگونی‌های فرهنگی، قومیتی و اجتماعی در برنامه‌ها لحاظ و این مسئله موجب غنای بیشتر برنامه‌ها شود.

۱۳۹۹/۲/۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...