نسخه چاپی

ركوردشكنی جدید بهتاش «پایتخت»؛ این بار در «جوجه تیغی»

عکس خبري -رکوردشکني جديد بهتاش «پايتخت»؛ اين بار در «جوجه تيغي»

چه عواملی باعث شده فیلم-تئاتر «جوجه تیغی» هم بسیار دیده و هم بسیار پسندیده شود.


به گزارش نما، در شرایطی که بحران کرونا ، میان علاقه مندان تئاتر با صحنه نمایش فاصله انداخته است، بهرام افشاری تصمیم گرفت فیلمی از اجرای نمایش کمدی «جوجه تیغی» را به کارگردانی، نویسندگی و با بازی خودش در سرویس‌های وی‌اودی منتشر کند تا این فاصله کمتر به چشم بیاید و مخاطبان در بحران کرونا، به تماشای یک نمایش کمدی بنشینند.

بهرام افشاری در نمایش « جوجه تیغیِ » چگونه ظاهر شده و چرا این تئاتر مورد استقبال تماشاگران قرار گرفته است؟ اجرای مسلط و تأثیرگذار بهرام افشاری در نمایش «جوجه تیغی» نقش جوانی را بازی می‌کند که از شهرستان به تهران آمده تا رویای بازیگر شدن را تبدیل به حقیقت کند، اما نه ثروتمند است و نه پارتی دارد تا از آن استفاده کند، بنابراین درگیر مشکلاتی می‌شود. افشاری تا به حال در گفت‌وگوهایش درباره مسیر سختی که برای ورود به عرصه بازیگری پیش رویش داشته صحبت کرده و در بخش‌هایی از اجرای خود، سرگذشت واقعی‌اش را با زبان طنز و شوخی روایت می‌کند.

روایت ملموس، تاثیرگذار و واقعی او، یکی از دلایلی است که باعث شده این اجرا مورد توجه قرار بگیرد. او که تنها بازیگر این نمایش است با تسلط کامل بر صحنه و اجرا، دیالوگ‌هایش را می‌گوید، از فیزیک خود استفاده بامزه‌ای می‌کند و در حالی که مخاطب را به خنده می‌اندازد، تلخی نمایش طنزش را هم به او تزریق می‌کند و تماشاگر را کاملا تحت‌تأثیر قرار می‌دهد. دیالوگ‌های خوب و شوخی‌های «جوجه تیغی» نشان می‌دهد که بهرام افشاری در نوشتن متن اجرایش نیز به اندازه خود اجرا، موفق بوده است.
«جوجه تیغی» روایت تلخ، تاثیرگذار و البته طنزی از شکست‌، امید، آرزو، حسرت و رویاهاست. «جوجه تیغی» رکورد زد نمایش «جوجه تیغی» موفق شد در پلتفرم آنلاین فیلیمو، میان فیلم تئاترهایی که تا به حال منتشر شده رکورد بزند و حتی از بعضی فیلم‌های سینمایی بیشتر دیده شود. این فیلم تئاتر، دو روز پس از انتشار در فیلیمو رکورد تماشای سه میلیون و 800 هزار دقیقه را از آن خود کرد و بسیار خوب دیده شد.

تا دیروز برای فیلم تئاتر «جوجه تیغی»، تعداد 17 هزار و 772 رای ثبت شده و این اجرا مورد پسند 95 درصد کاربران قرار گرفته است. این درحالی است که تعداد آرای بعضی فیلم تئاترهای خاص با حضور بازیگران شناخته‌شده، به زور به عدد دو هزار می‌رسد. «جوجه تیغی» در مقایسه با بعضی فیلم‌های سینمایی هم میزان رضایت و تعداد آرای عجیبی داشته مثلا «مردی بدون سایه» که اواخر فروردین در نمایش خانگی منتشر شد، تا دیروز مورد پسند 72 درصد کاربران قرار گرفته وهفت هزار و 527 رای داشته است یا فیلم «معکوس» که هفته گذشته منتشر شد، تعداد چهار هزار و 741 رای دارد.

۱۳۹۹/۲/۱۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...