نسخه چاپی

مازاد ۵۰ هزار تنی تولید مرغ در هر ماه

عکس خبري -مازاد ?? هزار تني توليد مرغ در هر ماه

چهار آیین گفت: افزایش‌ جوجه‌ریزی در ماه‌های پایانی سال منجر به مازاد ۵۰ هزار تنی گوشت مرغ در هر ماه شده است.


به گزارش نما، برومند چهار آیین کارشناس صنعت طیور با اشاره به اینکه ماهیانه حداکثر میزان مرغ مورد نیاز ۱۱۰ میلیون قطعه است، اظهار کرد: در ایام پایانی سال به دلیل پیک مصرف حداکثر ۱۱۰ میلیون قطعه جوجه ریزی و در ایام عادی سال ۱۰۰ میلیون قطعه جوجه ریزی باید صورت گیرد که متاسفانه جوجه ریزی ۱۳۰ میلیون قطعه‌ای ایام‌ پایانی سال دلیل اصلی مازاد تولید و معدوم سازی جوجه‌های یکروزه بود.

اخبار اقتصادی- او افزود: با توجه به از دست دادن بازار‌های هدف، تولید گوشت مرغ صرفا برای نیاز بازار داخل باید صورت گیرد چرا که افزایش جوجه ریزی در ایام پایانی سال منجر به مازاد ۵۰ هزار تنی گوشت مرغ در هر ماه شده است.

این کارشناس صنعت طیور مازاد تولید را آواری برسر تولیدکنندگان دانست و گفت: با وجود جوجه ریزی مازاد بر نیاز داخل با حجم قابل توجهی از مازاد تولید روبه‎رو شدیم که این امر بر زیان انباشت تولیدکنندگان دامن زده است.
احتکار نهاده‌ها بازار را آشفته کرد

عضو هیئت مدیره سابق کانون سراسری مرغداران گوشتی با اشاره به اینکه کمبود دان صحت ندارد، بیان کرد: دلالان با احتکار و اخلال در بازار نهاده‌ها و شناسایی فرصت‌ها در سایه فقدان نظارت دستگاه‌های متولی به سود‌های نجومی دست یافتند.

چهار آیین در پایان تصریح کرد: دلالان همانند سنوات گذشته اقدام به خرید و انباشت نهاده‌ها می‌کنند تا در مواقعی که بازار دچار التهاب است بتوانند با قیمت‌های غیر واقعی اقدام به عرضه مرغ کنند و مرغداران به دلیل آنکه مرغ موجود زنده است، چاره‌ای جز خرید ندارند.


۱۳۹۹/۲/۱۰

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...