نسخه چاپی

1000 كرونایی جدید در آلمان

عکس خبري -1000 کرونايي جديد در آلمان

تعدداد مبتلایان به كرونا در آلمان با افزایش ۹۴۷ نفری به ۱۶۴ هزار و ۸۰۷ نفر رسید.


به گزارش نما، بنابر اعلام موسسه «رابرت کخ»، تعدداد مبتلایان به کرونا در آلمان با افزایش ۹۴۷ نفری به ۱۶۴ هزار و ۸۰۷ نفر رسید.

اخبار بین الملل-۱۶۵ نفر هم در شبانه‌روز گذشته در این کشور بر اثر ابتلا به کرونا جان باخته‌اند که به این ترتیب آمار کلی قربانیان به ۶ هزار و ۹۹۶ نفر افزایش یافت.

آلمان به لحاظ تعداد ابتلا و فوتی پنجمین کشور اروپایی و ششمین کشور جهان است. پیش از آلمان به ترتیب کشورهای آمریکا، استرالیا، ایتالیا، انگلیس و فرانسه قرار دارند.

این آمار پس از آن اعلام می‌شود که بر اساس پیش‌نویس اسنادی که توسط چند خبرگزای رویت شده، دولت «آنگلا مرکل»، صدراعظم آلمان با طرحهای بیشتر برای کاهش محدودیتهای ناشی از شیوع «کووید-۱۹» پیش از مذاکره با سران ایالتها موافقت کرده است. قرار است مذاکرات با مقامات ایالتها امروز تا قبل از ظهر انجام شود.

بنابر این پیش‌نویس، همه مغازه‌ها صرف نظر از اندازه با رعایت بهداشت و فاصله‌گذاری اجتماعی اجازه بازگشایی دارند. همه دانش‌آموزان با رعایت ضوابط تا تعطیلات تابستانی به مدرسه بازمی‌گردند. مسئولیت این بازگشایی برعهده مقامات ایالتها خواهد بود و بر اساس طرحهای خود اقدام خواهند کرد.

ممنوعیت رویدادهای عمومی مثل فستیوالها و رخدادهای ورزشی تا پایان ماه اوت باقی می‌ماند. بازیهای بوندس‌لیگا بدون تماشاچی بین اواسط تا اواخر ماه مه ادامه می‌یابد. فعالیتهای ورزشی در فضای باز مجاز خواهد بود. مراکز مراقبتی هم باید پذیرای بازدیدکنندگان باشند به شرطی که موردی از بیماری کرونا در آنها وجود نداشته باشد.

دولت آلمان توصیه کرده محدودیتها باید در صورت افزایش موارد ابتلا برگشت‌پذیر باشند و اگر موارد جدید ابتلای هفتگی به بالای ۵۰ در هر ۱۰۰ هزار نفر در هر منطقه یا شهری برسد، مقررات فاصله‌گذاری اجتماعی فوراً اجرا شود.

طبق جدیدترین آمار و ارقام، تاکنون سه میلیون و ۷۲۸ هزار و ۸۷۹ نفر از مردم سراسر جهان به کووید-۱۹ آلوده شده‌اند و از آن میان ۲۵۸ هزار و ۳۷۲ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند و مجموع یک میلیون ۲۴۲ هزار و ۸۵۱ نفر نیز بهبود پیدا کرده‌اند.

۱۳۹۹/۲/۱۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: