نسخه چاپی

اخراج آقای كارگردان به دلیل اشتباه بزرگ در زمان پخش اذان

عکس خبري -اخراج آقاي کارگردان به دليل اشتباه بزرگ در زمان پخش اذان

رئیس تلویزیون سودان اعلام كرد یك كارگردان برنامه‌های تلویزیونی به نام محمد داوود كودی را اخراج كرده است. جرم این كارگردان پخش اذان ۱۰ دقیقه زودتر از موعد بود.


به گزارش نما، احمد لقمان، رئیس تلویزیون سودان روز سه‌شنبه ۵ آوریل ۲۰۲۰ خطاب به این کارگردان اخراج شده، نوشت: «به درخواست مدیر بخش عملیات فنی و تاکید او بر اینکه شما در روز ۲۴ آوریل ۲۰۲۰ اقدام به پخش اذان قبل از موعد کرده‌اید و تلویزیون را با انتقادات زیادی مواجه کردید، اخراج می‌شوید.»

اخبار فرهنگ و هنر - تلویزیون سودان در پی این اتفاق که منجر به افطار کردن تعداد زیادی از مردم روزه‌دار شد، از مردم این کشور عذرخواهی کرده و اعلام کرد این اشتباه غیرعمدی بوده است.

با توجه به بسته بودن مساجد و حضور مردم در خانه، تعداد زیادی از مردم سودان در پی پخش اذان اشتباهی ۱۰ دقیقه قبل از موعد افطار کردند.

سال پیش هم موذن مسجد منطقه دارالشعبان الفهری در پایتخت تونس ۷ دقیقه قبل از وقت مقرر اذان گفت و سبب شد مردم منطقه افطار کنند.

در آن زمان دارالافتاء تونس درباره تکلیف شرعی مردم اعلام کرد که برای کسانی که در اثر این اشتباه روزه خود را پیش از موعد افطار کرده‌اند، مستحب است پس از پایان ماه رمضان ، یک روز روزه قضاء به جا بیاورند

۱۳۹۹/۲/۱۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...