نسخه چاپی

پاسخ تند ترامپ به یك پرستار معترض

عکس خبري -پاسخ تند ترامپ به يک پرستار معترض

ترامپ با لحنی تند به پرستاری كه می‌گفت به دلیل كمبود تجهیزات پزشكی، ماسك خود را چندین هفته است استفاده می‌كند، گفت، امكانات پزشكی آمریكا فوق‌العاده است.

به گزارش نما ، در شرایطی که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا بحران کمبود تجهیزات پزشکی در این کشور را «اخبار جعلی» توصیف می‌کند، یکی از پرستارانی که به مناسبت روز ملی پرستاران در دفتر ریاست‌جمهوری آمریکا حاضر شده بودند، با تأکید بر معضل کمبود تجهیزات پزشکی خطاب به ترامپ گفت که برای چند هفته است که یک ماسک «ان۹۵» خود را مورد استفاده قرار داده است.
بنا به گزارش روزنامه انگلیسی «دیلی میل»، «صوفیا توماس» رئیس انجمن پرستاران آمریکا که در «نئواورلئان» فعالیت دارد تصریح کرد که مناطقی در آمریکا وجود دارد که تجهیزات محافظت شخصی «ایده‌آل نیست».

وی خطاب به ترامپ در خصوص معضل کمبود تجهیزات پزشکی گفت: «من چندین هفته است که از یک ماسک ان۹۵ استفاده می‌کنم و الآن یک ماسک جدید با خود آورده‌ام که در صورت نیاز آن را مورد استفاده قرار دهم».

توماس در ادامه ذخایر تجهیزات محافظت شخصی و پزشکی را «محدود اما قابل مدیریت» توصیف کرد که ترامپ در این میان به سرعت در صحبت‌های وی مداخله کرد و گفت: برای تو محدود است نه برای بسیاری از افراد دیگر زیرا من خلاف این چیز (محدودیت ذخایر تجهیزات پزشکی) را شنیده‌ام. شنیده‌ام که در حال حاضر ذخایر گان‌های پزشکی بسیار فراوان است».

توماس مجبور شد در پاسخ به ترامپ ابراز موافقت کند و بگوید: «آقای رئیس‌جمهور موافقم».

ترامپ که به شدت در هفته‌های اخیر با رسانه‌ها به دلیل گزارش کمبودهای تجهیزات پزشکی وارد تنش شده است، با افتخار از فراوانی تجهیزات پزشکی در کشور آمریکا سخن گفت و تصریح کرد: «شنیده‌ام که تقریباً در تمامی مکان‌ها ذخایر (تجهیزات پزشکی) فوق‌العاده‌ای داشته‌ایم به طوریکه به نقطه ای رسیده‌ایم که قصد داریم برخی از این تجهیزات را به کشورهای دیگر بفرستیم».

علیرغم آنکه بسیاری از کارشناسان بهداشت و درمان، استفاده از ماسک در مکان‌های عمومی را ضروری می‌دانند، ترامپ به این قوانین پایبند نیست به طوریکه روز سه‌شنبه هفته جاری حین بازدید از یک کارخانه ساخت ماسک در «آریزونا» بدون توجه به دستورالعمل‌های بهداشتی این مکان، از ماسک استفاده نکرد.

منبع: فارس

۱۳۹۹/۲/۱۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: