نسخه چاپی

عباس عبدی: خاتمی نمی‌تواند اصلاحات را رهبری كند

عکس خبري -عباس عبدي: خاتمي نمي‌تواند اصلاحات را رهبري کند

یك فعال اصلاح‌طلب گفت: اصلاح طلبان نیازمند ایده و اراده هستند و باید جمعی را تعریف كنند و بگویند اینها نماینده ما برای پیگیری ایده‌ها هستند و محكم هم پای آن بایستند، نیازی هم به فرد نیست.

به گزارش نما، عباس عبدی روزنامه نگار و فعال اصلاح طلب در یک گفتگوی لایو اینستاگرامی در واکنش به سخنان اخیر رییس دولت اصلاحات گفت: فکر می کنم آقای خاتمی با این وضع نمی تواند رهبری کند. واقعیت این است و سخنرانی چند روز اخیرشان نشان داد که او متاسفانه در این مقام نیست و خودش را در این مقام تعریف نمی کند.

وی افزود: ایشان نباید بگوید که از اصلاح طلبان جامعه محوری می خواهم تا برنامه و طرح های خود را برای چنین موقعیتی ارائه کنند، بلکه باید بگوید برنامه خودشان چیست. مشکل اصلی ما شکاف قدرت و مسئولیت است، چه در حکومت و چه در میان منتقدان و اصلاح طلبان.

وی همچنین گفت: هرکسی می خواهد قدرت داشته باشد باید در هر ساختاری مسئولیت پذیر باشد. مسئولیت پذیرفتن اینگونه نیست که یک شورا درست کنید که سر و ته آن معلوم نباشد. آدم نمی تواند با آن ارتباط برقرار کند چون اصلاً پاسخگو نیست.

عبدی در رابطه با نظرش درباره نحوه رهبری اصلاحات گفت: من فکر نمی کنم کسی با صفت فردی بخواهد در این مقام باشد، بیشتر باید به صفت جمعی رفتار کنند. من از سال ۹۰ گفته ام که اصلاح طلبان نیازمند ایده و اراده هستند. در اراده هم باید یک جمعی را تعریف کنند و بگویند اینها نماینده ما برای پیگیری ایده ها هستند و محکم هم پای آن بایستند، نیازی هم به فرد و صفت شخصی وجود ندارد.
منبع: مهر

۱۳۹۹/۲/۲۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: