نسخه چاپی

بی‌توجهی مردم افغانستان به توصیه‌های بهداشتی در بحران كرونا

وزارت بهداشت افغانستان نسبت به افزایش آمار مبتلایان به كووید 19 در این كشور هشدار داد.


به گزارش نما، همزمان با ثبت ۳۴۹ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در افغانستان ، وزارت بهداشت این کشور نسبت به افزایش آمار مبتلایان به کووید 19 هشدار داد.

اخبار بین الملل- «وحید مجروح»، معاون عرضه خدمات درمانی وزارت بهداشت افغانستان امروز (شنبه، ۲۷ اردیبهشت) در یک نشست خبری گفت که اعضای خانواده‌ها و ادارات بیشتر به کرونا مبتلا شده‌اند.

به گفته او، یک نفر که در اداره کار می‌کرده به کرونا مبتلا شده و این فرد باقی اعضای خانواده‌اش را نیز به کرونا مبتلا کرده است.


در همین حال، معاوون وزیر بهداشت افغانستان گفت که با ثبت ۳۴۹ مورد مثبت کرونا، شمار مبتلایان به این ویروس در این کشور به شش‌هزار و ۴۰۲ نفر افزایش یافته است.

وحید مجروح، همچنین گفت که در بیست‌وچهار ساعت گذشته ۳۳ نفر دیگر مبتلا به کرونا بهبود یافته و شمار بهبودیافتگان به ۷۷۸ نفر افزایش یافته است.

وی خاطرنشان کرد که در بیست‌وچهار ساعت گذشته ۱۵ فرد مبتلا به کرونا در افغانستان جان باخته‌اند و شمار فوتی‌های ناشی از کرونا به ۱۶۸ نفر افزایش یافته است.

وی از شهروندان افغانستان خواست که به توصیه‌های بهداشتی وزارت بهداشت برای جلوگیری از مبتلا شدن بیشتر افراد به کرونا عمل کنند.

به گفته‌ مجروح، در صورتی که حفظ فاصله اجتماعی، پوشیدن ماسک و شستن دست‌ها از سوی مردم رعایت نشود، افراد بیشتر به کرونا مبتلا خواهند شد.

۱۳۹۹/۲/۲۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...