نسخه چاپی

توسعه تجارت خارجی آذربایجان‌شرقی مستلزم تشكیل شركت‌های صادراتی است

عکس خبري -توسعه تجارت خارجي آذربايجان‌شرقي مستلزم تشکيل شرکت‌هاي صادراتي است

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینكه تشكیل شركت‌های توسعه صادرات لازمه توسعه تجارت خارجی است، گفت: برای برون رفت از صادرات سنتی تشكیل شركت‌هایی با ماهیت توسعه صادرات لازم و ضروری است.

به گزارش نما ،حبیب امین زاده روز شنبه در جمع مسئولان میزهای صادراتی استانی و نمایندگان اتاق بازرگانی تبریز اظهار کرد: در سال جهش تولید توجه بیشتر به تولید کالاهای صادرات محور و توسعه بازارهای خارجی از سوی فعالان بخش خصوصی مورد تاکید قرار دارد.

وی ادامه داد: طبق محورهای تدوین شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، مدیریت واردات و توسعه صادرات با رویکرد توجه به کشورهای همسایه در سال جهش تولید در حال پی گیری است و مسوولان میزهای صادراتی استان نیز می توانند بر این اساس برنامه های خود را بر اساس شرایط روز تدوین کنند.

امین زاده تبادل اطلاعات تجاری کشور و منطقه با شرکای تجاری خارجی را از جمله مسوولیت های مسوولان میزهای صادراتی عنوان و اضافه کرد: اتاق بازرگانی در صدر امور، باید مجری برنامه های توسعه تجارت خارجی استان باشد.

وی همچنین از صادرات اتفاقی و خلق الساعه به عنوان چالش های توسعه تجارت خارجی یاد کرد و گفت: با وجود شرکت های مدیریت صادرات می توان شاهد توسعه بازارهای صادراتی در کنار تبادل اطلاعات به روز در فضای تجاری بود.

دبیر کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی آذربایجان شرقی از مسوولان میزهای تجاری و صادراتی خواست با همراهی و همکاری با اتاق بازرگانی تبریز، ظرف مدت یک هفته برنامه کمی و عملیاتی خود برای رسیدن به رقم چهار میلیارد دلار صادرات کالاهای غیر نفتی از استان تا پایان سال ۱۳۹۹ را تدوین و ارائه کنند.
بازار

۱۳۹۹/۲/۲۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: