نسخه چاپی

چند راهكار برای جبران كسری بودجه ۹۹

عکس خبري -چند راهکار براي جبران کسري بودجه ??

یك كارشناس اقتصادی گفت: بزرگ‌ترین اقدامی كه دولت می‌تواند در راستای جبران كسری بودجه در كشور انجام دهد، كاهش هزینه‌های تولید و رفع موانع صادرات است.

به گزارش نما ،احسان سلطانی هم اکنون دولت با هدف جبران کسری بودجه دولت اقدام به فروش و عرضه مازاد اموال خود در بورس کرده است که این موضوع به هیچ عنوان برای آینده کشور صحیح نیست.

وی افزود: فعالیت دولت در بازار بورس و رونق بخشیدن به این بازار کار سنجیده‌ای است که تمام کشور‌های توسعه یافته نیز این امر را رعایت می‌کنند، اما عرضه اموال مازاد دولت به هیچ عنوان کار درستی نیست.

این کارشناس اقتصادی بیان کرد: دولت برای جبران کسری بودجه خود باید به دنبال راهکار‌هایی باشد تا درآمد‌های خود را افزایش دهد که یکی از این موارد، صادرات است.
سلطانی ادامه داد: صادرات تا حد بسیار زیادی می‌تواند درآمد کشور را افزایش دهد و دولت از این طریق قادر خواهد بود کسری بودجه خود را جبران کند.

وی تصریح کرد: ایجاد رونق در صادرات به عوامل زیادی بستگی دارد که مهم‌ترین آن حمایت‌های دولت از تولیدکنندگان داخلی است.

این کارشناس اقتصادی خاطر نشان کرد: دولت می‌تواند با کاهش هزینه‌ها و رفع موانع تولید، کمک شایانی به رونق این بخش کند همچنین با حمایت از صادرکنندگان و رفع محدودیت‌ها در انتقال پول و ارز، راه صادرات را در کشور هموار‌تر سازد.

سلطانی مطرح کرد: با این تفاسیر دولت می‌تواند با حمایت از تولیدکنندگان و صادرکنندگان که سرمایه‌های اصلی کشور محسوب می‌شوند، درصد قابل توجهی از کسری بودجه خود را جبران کرده و سرمایه‌های عظیمی برای آیندگان به جای بگذارد.
میزان

۱۳۹۹/۲/۲۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...