نسخه چاپی

پروتكلی برای بازگشایی رستوران‌ها اعلام نشده است

عکس خبري -پروتکلي براي بازگشايي رستوران‌ها اعلام نشده است

رییس اتحادیه رستوران و سلف سرویس گفت: هنوز درباره بازگشایی رستوران‌ها به اتحادیه به طور رسمی اعلامی صورت نگرفته و پروتكلی هم اعلام نشده است.

به گزارش نما ،سید علی اصغر میرابراهیمی درباره اعلام بازگشایی رستوران‌ها پس از ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: هنوز در این باره به اتحادیه به طور رسمی اعلامی صورت نگرفته و پروتکلی هم اعلام نشده و فقط از طریق رسانه‌ها در جریان قرار گرفتیم.

رییس اتحادیه رستوران و سلف سرویس با اشاره زیان کرونا به رستوران داران افزود: واحد‌های صنفی اتحادیه طی این مدت با توجه به پرداخت اجاره بها، حقوق کارگران و فساد مواد غذایی که از قبل تامین شده بود، حدود ۳۶ میلیارد تومان متضرر شدند.

وی با بیان اینکه از زمان شیوع کرونا حدود ۱۴۰ واحد صنفی پروانه کار خود را باطل کردند، گفت: در حال حاضر حدود ۸۰۰ واحد صنفی در این رسته وجود دارد که آماده فعالیت هستند.

میرابراهیمی درباره پرداخت تسهیلات به واحد‌های صنفی عضو این اتحادیه بیان کرد: تاکنون هیچ گونه تسهیلاتی پرداخت نشده است.

رییس اتحادیه رستوران و سلف سرویس خاطرنشان کرد: پرداخت تسهیلات با سود ۱۲ درصدی در حالی که کسبه از نطر درآمد با مشکل مواجه هستند فایده‌ای ندارد.

گفتنی است؛ امروز ریی سجمهور در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرون اعلام کرد؛ رستوران‌ها پس از ماه مبارک رمضا مجاز به از سرگیری فعالیت هستند.

پیش‌تر نیز واحد‌های صنفی کم خطر در شهرستان‌ها از ۲۳ فروردین و تهران از ۳۰ فروردین با مصوبه ستاد ملی مدیریت کرونا فعالیت خود را از سر گرفتند و پاساژ‌ها و بازار‌های مسقف نیز از اول اردیبهشت بازگشایی شدند.

همچنین پیش‌تر نیز فعالیت تمامی آرایشگاه‌های زنانه و مردانه که جزو مشاغل پرخطر محسوب می‌شدند با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی مجاز شد.

مسزان

۱۳۹۹/۲/۲۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...