نسخه چاپی

آیا دولت در فروش داراییهای بورسی موفق خواهد بود؟

عکس خبري -آيا دولت در فروش داراييهاي بورسي موفق خواهد بود؟

ارزش پرتفوی صندوق واسطه گری مالی دولت تا كنون حدود ۷۵ درصد رشد كرده است، البته روزهای آتی و جهت گیری شاخص بورس نشان میدهد كه سود واقعی این صندوق چه میزان بیشتر یا كمتر از این مقدار خواهد بود.

به گزارش نما، بررسیها نشان می‌دهد، ارزش صندوق دولتی دارا یکم که سهامهایی از بانک تجارت، صادرات، ملت و دو بیمه البرز و اتکایی امین را در خود جای داده است در پایان معاملات 27 اردیبهشت به 3 میلیون 400 هزار تومان رسیده است.

گفتنی است، پایان اردیبهشت ماه آخرین فرصت خرید واحدهای این صندوق بوده و 2 ماه بعد نیز امکان فروش این واحدهای این صندوق قابل معامله در بورس، فراهم می‌شود.

نکته جالب توجه اینکه این صندوق اولین تجربه وزارت اقتصاد در آزاد سازی بخشی از داراییهای دولت در شرکتهای بورسی است.

بعد از انجام مراحل واگذاری صندوق مذکور نوبت به عرضه سهام دولت در شرکتهای بورسی در صنایع فولادی و پالایشگاهی میرسد.

اگر این تجربه به صورت دو طرفه هم برای مردم و خریداران و هم برای وزرات اقتصاد به عنوان متولی امر مثبت باشد روش مذکور میتواند در ماههای آتی با استقبال گسترده تر مردم نیز همراه شود.

یکی از اشکالات این نوع واگذاری طولانی بودن مدت عدم فروش یونیتهای صندوق است. معاون بانک و بیمه وزارت اقتصاد در پاسخ به پرسش خبرنگاران در این باره گفته است دلیل اصلی لحاظ شدن این مدت طولانی علاوه بر مراحل اداری به فراهم کرن زمانی جهت دریافت کد بورسی متقاضیانی است که از طریق سیستم بانکی اقدام به خرید این واحدها کرده‌اند.
منبع: فارس

۱۳۹۹/۲/۲۸

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: