نسخه چاپی

علی‌محمد دانشی در گفتگو با نما:

تعامل با زد و بند متفاوت است / میرسلیم برنامه‌محور و صاحب تفكر است

عکس خبري -تعامل با زد و بند متفاوت است / ميرسليم برنامه‌محور و صاحب تفكر است

دبیر حزب مؤتلفه اسلامی در استان كهگیلویه و بویراحمد تعامل هوشمندانه و مسئولانه رئیس مجلس با دولت را لازمه قوه مقننه دانست و گفت: این تعامل با زد و بند متفاوت است و رئیس مجلس باید فردی مخالف هرگونه زد و بند باشد.

علی‌محمد دانشی، دبیر حزب مؤتلفه اسلامی در استان کهگیلویه و بویراحمد در باره ویژگی‌های رئیس مجلس به خبرنگار نما گفت: با توجه به اینکه مجلس یازدهم اولین مجلس برای پیاده کردن بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است، رئیس مجلس یک فرد نیست، بلکه تبلور اراده جمعی میلیون‌ها رأی در کل کشور است. بنابراین باید چهره‌ای دانشگاهی، علمی و با بصیرت باشد و بتواند مجلس را به سمت تمدن اسلامی هدایت و مدیریت کند.
وی در ادامه افزود: مجلس رئیسی با ویژگی‌های ممتاز شخصیتی و توانمندی‌های عملکردی لازم دارد، مثلاً در سیاست‌ خارجی ریاست مجلس باید اصول حکمت، مصلحت و عزت را که مقام معظم رهبری ترسیم کرده‌اند و استکبارستیزی و حمایت از جبهه مقاومت را دنبال کند.
دبیر حزب مؤتلفه اسلامی در استان کهگیلویه و بویراحمد به برنامه‌محور بودن رئیس مجلس در دو مقوله اصلی اقتصاد و فرهنگ تأکید کرد و گفت: رئیس مجلس باید به مسائل اقتصادی اشراف داشته باشد.
وی افزود: رئیس مجلس باید مسائل نظام را درک و اولویت‌بندی کند و درگیر حاشیه‌ها و روزمرگی‌های مجلس نشود. ظرفیت‌ها، پتانسیل‌ها و توانمندی‌های مملکت را بشناسد و آنها را در حل مشکلات اقتصادی در عرصه‌های اشتغال و تولید هدایت کند.
دانشی لازمه مبارزه جدی با فساد را پاک بودن مبارزان این عرصه دانست و تصریح کرد: رئیس مجلس قبل از هر چیزی باید پاکدست و شجاع و معتقد به نظارت و نقش نظارتی مجلس و پاسخگوی مردم باشد.
وی تعامل هوشمندانه و مسئولانه رئیس مجلس با دولت را لازمه قوه مقننه دانست و اظهار کرد: این تعامل با زد و بند متفاوت است و رئیس مجلس باید فردی مخالف هرگونه زد و بند باشد.
این دبیر حزب مؤتلفه اسلامی اظهار کرد: رئیس مجلس باید به منزلت و شأن نمایندگان و نظرات و دیدگاه‌های مختلف آنها احترام بگذارد و بر رفتارهای نمایندگان مدیریت هوشمندانه‌ای داشته باشد.
وی مقبولیت و توان بالای مدیریتی را برای رئیس مجلس ضروری دانست.
دانشی با بیان اینکه میرسلیم توان مدیریتی همراه با شجاعت و درایت دارد تصریح کرد: او سوابق دینی، مذهبی، انقلابی، تشکیلاتی و ولایتمداری همراه با سلامت اخلاقی و استفاده از خرد جمعی دارد و چهره‌ای مردمی و دانشگاهی و آشنا به مسائل و مشکلات کشور است. در عین حال ایشان مقبولیتی بین روحانیت، دانشگاهیان و صاحبان فکر دارد.
وی اضافه کرد: میرسلیم قادر به تعامل با نمایندگان با نظرات مختلف کارشناسی است و می‌تواند مجلس را به اجماع برساند.

دبیر حزب مؤتلفه اسلامی در استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: میرسلیم با دیدگاه‌ها و فرمایش‌های رهبری عالی نظام از نزدیک آشنایی دارد.

وی با بیان اینکه میرسلیم با بصیرت و آگاهی خود می‌تواند شأن مجلس را ارتقا بدهد گفت: در مناظره‌های ریاست جمهوری همگی به این مهم واقف شدند که میرسلیم برنامه‌محور و صاحب تفکر است و دغدغه حل مشکلات اقتصادی مردم را دارد.

دانشی به چهره متعادل میرسلیم که اهل افراط و تفریط نیست اشاره کرد و گفت: مجلس چنین شخصیتی را لازم دارد.

وی با اشاره به اینکه میرسلیم مصلحت و جایگاه مجلس و نمایندگان را می‌داند و به داشته‌ها و مشکلات نظام واقف است تصریح کرد: با توجه به آنچه که گفتم به نظر من ایشان گزینه خوبی برای ریاست مجلس است.
ثبت: ۱۳۹۹/۲/۳۰

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: