نسخه چاپی

جزئیات تذكر یك نماینده مجلس به حسن روحانی

عکس خبري -جزئيات تذکر يک نماينده مجلس به حسن روحاني

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی در تذكری به رئیس جمهور خواستار خروج واحدهایی كه مشمول استمهال بدهی شده‌اند از لیست بدهكاران شد تا این واحدها بتوانند از خدمات بانكی استفاده كنند.


به گزارش نما، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی در تذکری به رئیس جمهور خواستار خروج واحدهایی که مشمول استمهال بدهی شده‌اند از لیست بدهکاران شد تا این واحدها بتوانند از خدمات بانکی استفاده کنند.

اخبار سیاسی- متن کامل تذکر نماینه شاهین شهر به رئیس جمهور به شرح زیر است:

خلاصه تذکر: ضرورت خارج شدن نام واحدهایی که به استناد مصوبه شورای پول و اعتبار و بخشنامه شماره 98/431353 مورخ 98/12/12 مشمول امهال بدهی بانکی خود می‌باشند از سرفصل بدهکاران بانکی بانک مرکزی به منظور استفاده از خدمات بانکی نظام بانکداری کشور.

شرح تذکر:

جناب آقای رئیس جمهور!

همان طور که مستحضر می‌باشید بر اساس بخشنامه شماره 98/413153 مورخ 98/12/12 بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به شبکه بانکی کشور و مستند به مصوبه 1289 جلسه مورخ 1398/11/29 شورای محترم پول و اعتبار با هدف مساعدت به بنگاه‌های تولیدی و تسهیل وصول مطالبات غیر جاری بانک‌ها مقرر گردید با استفاده از پیش پرداخت 7/5 درصد بدهی مانده و تقسیط 60 ماهه (5 ساله) با دوره تنفس 6 ماهه، امهال بدهی بانکی تولید کنندگان در دستور کار قرار گیرد که ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات صورت گرفته این مهم در حال اجرایی شدن می‌باشد.

و لیکن با عنایت به اینکه بسیاری از واحدهای تولیدی و صنعتی با اجرای این دستورالعمل مشمول امهال بدهی‌ها می‌شوند اما به دلیل اینکه همچنان نام این واحدها در سرفصل بدهکاران بانکی بانک مرکزی وجود دارد امکان اخذ دسته چک و اخذ تسهیلات و برخی امورات بانکی را ندارند و عملا این موضوع باعث قفل شدن فعالیت واحدهای مذکور شده است.

لذا با توجه به اینکه واحدهای تولیدی در سررسید تعیین شده طی دوره امهال در حال بازپرداخت مطالبات بانکی هستند، ضرورت دارد دستور فرمایید تا نسبت به خارج شدن نام این واحدها از سرفصل بدهکاران بانکی بانک مرکزی اقدام لازم صورت پذیرد.
ثبت: ۱۳۹۹/۲/۳۱

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: