نسخه چاپی

اعلام ویژه برنامه‌های روز جهانی قدس

ویژه برنامه‌های روزجهانی قدس شبكه‌های استانی صدا و سیما اعلام شد.

به گزارش نما به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، با توجه به شیوع بیماری کرونا و لزوم پرهیز از اجتماعات انسانی با هدف قطع زنجیره انتقال ویروس، راهپیمایی امسال روز جهانی قدس برگزار نمی‌شود و براساس اعلام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ویژه برنامه خاص این روز سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی است که پخش مستقیم آن در دستور کار شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی صدا و سیما قرار دارد. بر این اساس تولیدات رسانه‌ای شبکه‌های استانی هم متناسب با این فضا روی آنتن می‌روند. صدا و سیمای مراکز استانی، در این زمینه از مدت‌ها پیش به پیش‌بینی لازم پرداخته و مجموعه برنامه‌هایی را در حوزه سیما، صدا، فضای مجازی و موسیقی تدارک دیده‌اند.

به این ترتیب برنامه‌های گفت‌وگو محور و تبیینی با موضوع اهمیت روز جهانی قدس، علت این نامگذاری به‎همت امام راحل(ره) و روز قدس در کلام و اندیشه رهبر معظم انقلاب، اولویت اصلی مراکز است، برنامه‌هایی که مدتی است پخش آن‎ها شروع شده و جمعه این هفته به اوج خواهد رسید.

همچنین نماهنگ و آثار موسیقایی فاخری باتلاش مراکز رسانه ملی با موضوع فلسطین و اهمیت مسأله قدس تولید شده که اکنون از شبکه‌های استانی و سراسری پخش می‌شود.

از جمله این آثار می‌توان به قول مردونه مرکز آبادان، از نسل امید مرکز کهگیلویه و بویراحمد، انتقام سخت مرکز خلیج فارس، شهید راه حق مرکز گیلان، من انقلابی‌ام مرکز یزد، سلام بر قدس مرکز زنجان و اردیبهشت مقاومت مرکز مازندران اشاره کرد.

در حوزه فضای مجازی هم رزمایشی در مجموعه کانال‌ها و شبکه‌های اجتماعی مراکز با سوژه‌های مشخص پیش‌بینی شده که با شعارهای «الموت لاسرائیل» و «القدس لنا» به صورت هماهنگ مد نظر است و علاوه بر این از مخاطبان هم دعوت شده در پویش‌های روز جهانی قدس شرکت کنند.

همچنین مراکز استانی صدا و سیما در اجرای پویش جهانی با محوریت جمله تاریخی حضرت امام خمینی (ره) «اگر مسلمین مجتمع بودند هر کدام یک سطل آب به اسرائیل می ریختند اسرائیل را سیل می‌برد» سهیم خواهند بود.

محورهای اصلی محتوایی برنامه‌های سیمای مراکز به مناسبت روز جهانی قدس شامل بازخوانی پیام‌های حضرت امام خمینی رهبرکبیر انقلاب اسلامی و رهبر حکیم انقلاب اسلامی ‌به مناسبت روزهای قدس، تأکید بر اتحاد کشورهای اسلامی، ضرورت افزایش شناخت و درک ساختار سیاسی جهانی رسانه و علوم رسانه‌ای (جنگ نرم) در این رابطه، پرداختن به موضوع غزه از نگاه، عواطف و کرامت انسانی در برنامه‌های خانواده و روشنگری و ارتقای بصیرت مخاطبان در خصوص مسائل اجتماعی و سیاسی با توجه به روز دوم و سوم خرداد است.

تعامل و ارتباط با مخاطب، مهم‌ترین وجه ویژه برنامه‌های این روز در سیمای مراکز است همچنین جدول پخش شبکه‌های استانی هم متناسب با روز قدس چیده شده است.

بر این اساس ویژه برنامه روز قدس در تمام مراکز از ساعت 9:30 تا 12 روی آنتن می‌رود و شامل گفت‌ و گو با کارشناسان، پخش نماهنگ و سرودهای حماسی و بخش های تبیینی است.

علاوه بر این با توجه به فرا رسیدن سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر، بخشی از برنامه‌های سیمای مراکز به این مسأله اختصاص خواهد داشت که به ‎منظور هم‏‎ زمانی با برنامه‌های روز قدس، تعاملی سازنده و معنادار میان آن‎ها برقرار است.

با توجه به اینکه روز جهانی قدس نماد همدلی مسلمانان جهان و مظهر مجسم اراده ملت‌های مسلمان در دستیابی به حقوق حقه خود است، از این رو در روز قدس ویژه برنامه‌هایی در 40 رادیوی استانی و شهری با بیش از 60 ساعت برنامه‌سازی با هدف بزرگداشت روز ماندگار جهانی قدس تدارک ویژه‌ایی در نظر گرفته شده است.

این برنامه‌ها شامل «اولین قبله»، «حماسه زیتون»، «با قدسیان»، «اولین حماسه سنگ»، «شکوه حماسه»، «سلام بر قدس»، «قدس و پایداری»، «هم صدا با فلسطین»، «آرمان مقدس»، «روز فریاد»، «زخم زیتون» هستند که در ساختار ترکیبی و در هر مرکز به مدت 90 دقیقه روی آنتن می‌روند.

گفت‌وگو با کارشناسان، گزارش مردمی، شعرخوانی و پیام‌های مردم ایران به مردم فلسطین و قطعات نمایشی کوتاه، از جمله بخش‌های برنامه‌های ذکر شده هستند.

پایان بخش برنامه‌های روز جهانی قدس استماع و بهره برداری از سخنان زنده رهبر حکیم انقلاب اسلامی است که علاوه بر شبکه یک و شبکه خبر از تمام رادیوهای استانی پخش می‎شود.
ثبت: ۱۳۹۹/۲/۳۱

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 
آخرین اخبار...