نسخه چاپی

دكتر بادامچیان در گفتگو با نما:

زد و بندهای پشت پرده در مجلس مانع اعتماد مردم می شود/با احترام به همه نامزدها، میرسلیم برای ریاست مجلس اصلح است

عکس خبري -زد و بندهاي پشت پرده در مجلس مانع اعتماد مردم مي شود/با احترام به همه نامزدها، ميرسليم براي رياست مجلس اصلح است

دبیركل حزب مؤتلفه اسلامی گفت: مهندس سید مصطفی میرسلیم از نظر صلاحیت‌ها اصلح و ارجح برای ریاست مجلس هستند.

با پایان کار مجلس دهم در 31 اردیبهشت سال 1399 و نزدیک شدن به هشتم خرداد و آغاز به کار مجلس یازدهم، خبرنگار نمانیوز با اسدالله بادامچیان، دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در خصوص ریاست یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفتگو کرد که در ادامه می‌خوانید.
 
آقای دکتر بادامچیان، شما اخیراً مصاحبه‌هایی کردید که موجب موضع‌گیری‌های مثبت و گاه منفی شده است در این خصوص نظرتان را بفرمایید.
از همه آنها که به محتوای این مصاحبه‌ها توجه کردند و نظرات خود را مطرح کردند تشکر می‌کنم، زیرا در یک جامعه آزاد طرح موضوعات و تبادل افکار، موجب افزایش آگاهی‌های عمومی و کمک به تصمیم‌گیری‌های صحیح و راه‌گشا می‌شود.
باز هم تأکید می‌کنم که ملت و مقام معظم رهبری از مجلس یازدهم انتظارات و مطالبات ویژه و به‌حقی دارند که اقتضا می‌کند نمایندگان محترم این مجلس در همین آغاز با انتخاب مدیران قوی و شایسته و بدون حواشی و دارای حسن شهرت و سلامت‌های سیاسی و اقتصادی و... پاسخ کاملی به این مطالبات بدهند.
من به همه نمایندگان منتخب ملت احترام می‌گذارم، انتخاب مدیران مجلس یازدهم هم حق نمایندگان و در اختیار نمایندگان محترم این مجلس است.
ما نظر و تحلیل خیرخواهانه و خیراندیشانه داریم و معتقدیم نمایندگان مجلس گام دوم که بیانیه گام دوم منشور آنهاست باید در انتخاب هیئت رئیسه و سایر مسئولیت‌ها کسانی را انتخاب کنند که ملت اطمینان یابد آنها در انتخاب‌های خود مطابق رهنمودهای رهبری معظم عمل کرده‌اند، در بین صالحان اصلح را انتخاب کرده‌اند و این انتخاب بر اساس شاخص‌ها و موازین بوده و از هرگونه اقدامی که شائبه بده و بستان‌های سیاسی داشته است پرهیز کرده‌اند.
 به نظر بنده نمایندگان مجلس یازدهم در معرض یک امتحان بزرگ الهی و در منظر رهبری و ملت هستند که آیا گرفتار بده و بستان‌های رایج و زد و بندهای پشت پرده ‌شده‌اند یا به ارزش‌ها و انتخاب بر مبنای موازین و صلاحیت‌ها و حتی مصلحت‌ها رأی داده‌اند. این در قضاوت موکلین نسبت به مجلس گام دوم و نمایندگان آن، اثر جدی دارد. اگر نمایندگان محترم این باور و اعتماد را در مردم پدید آورند، پشتیبانی ملت و حمایت ولی امر مسلمین را خواهند داشت.
اگر خدای ناکرده وعده‌ها و بده و بستان‌ها و روش‌های ناصواب تکرار شود، سرنوشت گذشتگان را به دنبال خواهند داشت.

شما گفته بودید رئیس مجلس نباید دچار حرف، حدیث و حاشیه باشد. در این باره توضیحی بفرمایید.
به نظر من مجلس یازدهم اگر بخواهد ارزش‌ها را اجرا کند و مفاسد را چاره سازد و جلوی سوء استفاده‌ها را بگیرد و مشکلات اقتصادی و ناهنجاری‌ها را علاج کند، باید رئیس مجلس کسی باشد که در باره او نتوانند ایجاد شائبه کنند ولو این شائبه‌ها در مقام ثبوت به نتیجه نرسد.
مصلحت مجلس یازدهم نیست که کسی رئیس آن شود که مخالفان او و رقبای جناحی و استکبار از شائبه‌های پیرامون او سوء استفاده کنند و دائماً وی را مورد سئوال و فضاسازی‌های منفی قرار دهند.
حرف ما این است که مصلحت مجلس یازدهم این نیست که ریاست آن از همان سال اول و ابتدای فعالیت آماج و سیبل حرف‌های راست و دروغ و حق و ناحق این و آن قرار گیرد. این امر شأن والای ریاست قوه مقننه را در معرض آسیب قرار می‌دهد و او را از اینکه بتواند قاطعانه و مقتدرانه مشکلات و مفاسد را برطرف کند بازمی‌دارد.
در حالی که انتخاب یک رئیس مجلسی که هیچ نقطه ضعف یا شائبه‌ای در اطراف او نیست و نمی‌توانند او را متهم کنند، نمایندگان مجلس یازدهم را در حل مشکلات کشور و جلب رضایت مردم و رهبری و خشکاندن ریشه های فساد و معضلاتی که بر اثر ساخت و پاخت‌های سیاسی و باندی به وجود آمده، موفق می‌کند.
بنابراین اگر در انتخاب رئیس و هیئت رئیسه، مبنا صلاحیت‌ها و شایستگی‌ها باشد، باید ارجح و شایسته‌ترین را انتخاب کرد.
 اگر هم بخواهند مصلحت را در نظر بگیرند باز  مصلحت این است که فردی را انتخاب کنند که مبرای از هر شائبه‌ای باشد تا شائبه‌ها او را دچار مشکل نکند.

شما نظرتان را در خصوص ریاست مجلس به طور مشخص گفته‌اید. آیا همان را تأکید می‌کنید؟
من در مصاحبه گذشته ارزش‌ها، شاخص ها، خیراندیشی‌ها و تحلیل‌ها را گفتم که حزب مؤتلفه اسلامی با مشورت‌ها و بررسی‌ها به این نتیجه رسیده است که با حفظ احترام به همه نامزدها، آقای مهندس سید مصطفی میرسلیم از نظر صلاحیت‌ها اصلح و ارجح برای ریاست مجلس هستند و از نظر مصلحت و رعایت مصالح مجلس یازدهم و کشور نیز مصلحت آن است فردی که هیچ شائبه و حاشیه‌ای ندارد و واجد شرایط اصلی است عهده‌دار این مسئولیت شود، البته نهایتاً اختیار انتخاب مدیریت مجلس به عهده نمایندگان محترم است.
 مؤتلفه اسلامی بنا بر تکلیف موضعش را اعلام می‌کند و با تأکید بر تحلیل و نگاه خود با مدیریت مجلس یازدهم همفکری و همکاری را خواهد داشت.

ثبت: ۱۳۹۹/۲/۳۱

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: