نسخه چاپی

آنچلوتی: زیدان ایده‌ام به فوتبال را عوض كرد

عکس خبري -آنچلوتي: زيدان ايده‌ام به فوتبال را عوض کرد

سرمربی تیم فوتبال اورتون ضمن تمجید از سرمربی كنونی رئال مادرید گفت این هافبك فرانسوی در یوونتوس، ایده او به فوتبال را تغییر داد.

به گزارش نما، کارلو آنچلوتی که در دوران سرمربیگری پرافتخارش هدایت تیم‌هایی همچون میلان، یوونتوس، چلسی، پاری‌سن‌ژرمن، رئال مادرید و بایرن مونیخ را برعهده داشته و در حال حاضر سرمربی اورتون است، در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «اسکای اسپورتس» گفت: قطعاً سرمربیگری در لیگ برتر انگلیس لذت‌بخش‌تر است. در انگلیس فشار کمتری از جانب هواداران وجود دارد و جو فوتبالی در این کشور بهتر است.

وی افزود: من پس از 9 سال به ایتالیا بازگشتم (با قبول سرمربیگری ناپولی در سال 2018) و اوضاع خیلی تغییر نکرده بود، فشار موجود هم مثل سابق بود و خشونت هم در بین هواداران همچنان وجود داشت. فوتبال ایتالیا در تلاش برای تغییر است، اما تغییر فرهنگ یک کشور که متأسفانه همچنان خشونت و درگیری در آن دیده می‌شود، کار آسانی نیست. اینجا در انگلیس مردم در ورزشگاه‌ها رفتاری محترمانه‌تر دارند.

کارلتو 60 ساله که دو بار میلان را به عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا رساند، درباره چرایی ترک این تیم در تابستان 2009 به مقصد چلسی اظهار داشت: به نظرم آن تصمیم درستی برای هر دو طرف بود. تصمیم به ترک میلان البته سخت نبود چون پس از هشت سال حضور در میلان من نیاز به تغییر داشتم و در عین حال باشگاه هم شاید نیاز به تغییر داشت، از این‌رو با یکدیگر تصمیم به قطع همکاری گرفتیم. زمان درستی برای این کار بود و می‌خواستم تجربه‌ای جدید در خارج از ایتالیا داشته باشم و فرصت رفتن به چلسی را داشتم.

آنچلوتی که بین سال‌های 1999 تا 2001 هدایت یوونتوس را برعهده داشت، در خصوص زیدان که در آن برهه بازیکنش بود، یادآور شد: با وجود زیدان سعی کرم ایده‌ام برای سیستم بازی را تغییر دهم. زیدان اولین بازیکنی بود که امکان تغییر سیستم و بازی به روشی دیگر را به من داد. در سال اول حضورم در یوونتوس با وجود زیدان با سیستم 2-1-4-3 بازی می‌کردیم، طوری که آلساندرو دل‌پیرو و فیلیپه اینزاگی در خط حمله بودند و زیدان کمی عقب‌تر بود. سال دوم ما با چهار مدافع بازی می‌کردیم، اما همچنان زیدان به عنوان هافبک نفوذی و پشت‌سر دو مهاجم ما بود.

وی اضافه کرد: زیدان ایده من درباره فوتبال را تغییر داد، چون قبل از اینکه به یوونتوس بیایم روی استفاده از سیستم 2-4-4 تمرکز داشتم، اما با وجود زیدان ایده‌ام را تغییر دادم و می‌خواستم او را در بهترین پست قرار دهم تا او در زمین راحت‌تر کار کند. حضور در یوونتوس تجربه خوبی برای من بود چون متوجه شدم که چقدر خوب است که باشگاه برای سرمربی تلاش می‌کنند و آنها در آن زمان حمایت زیادی از من کردند.

سرمربی ایتالیایی اورتون در پایان خاطرنشان کرد: مهم نیست که آنها در پایان فصل دوم من را از سرمربیگری یووه اخراج کردند، چون تا روز آخر متوجه این موضوع بودم که باشگاه چطور از سرمربی حمایت می‌کند و چطور مقابل بازیکنان از سرمربی‌شان حمایت می‌کنند و قدرت لازم را به او برای مدیریت بازیکنان می‌دهند.
منبع: تسنیم

۱۳۹۹/۳/۳

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...