نسخه چاپی

تقوی در افتتاحیه مجلس یازدهم:

ایران نخستین كشور آسیایی دارای پارلمان است/ مدرس نماد استقلال مجلس در مقابل زیاده خواهی‌هاست

عکس خبري -ايران نخستين کشور آسيايي داراي پارلمان است/ مدرس نماد استقلال مجلس در مقابل زياده خواهي‌هاست

رئیس سنی مجلس یازدهم گفت: مدرس یك شخص نیست بلكه یك فكر است؛ مدرس نماد استقلال مجلس است در مقابل زیاده خواهی‌های برخی از رجال مستبد و مستكبر است كه باید مبارزات خود را از سنگر مجلس دنبال كنیم.

به گزارش نما، حجت‌الاسلام سیدرضا تقوی رئیس سنی مجلس یازدهم امروز (چهارشنبه 7 خرداد 99) در آئین افتتاحیه یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: یازدهمین دوره مجلس را بعد از یک ماه روزه‌داری، سحرخیزی و تسلط بر نفسانیت و بندگی و عبودیت با حضور منتخبین ملت و با حضور مهمانان با فضیلت برگزار می‌کنیم.

وی افزود: اظهار تاسف می‌کنم از اینکه شرایط سخت کرونایی به ما این فرصت را نداد تا همانند دوره‌های گذشته مجلس در جلسه افتتاحیه چهره‌های بیشتر و مهمانان افزون‌تری را میزبان باشیم.


رئیس سنی مجلس یازدهم تصریح کرد: یاد دو منتخب مجلس یازدهم را که امروز جایشان در این مجلس خالی است، و در آغاز راه طولانی این مجلس از خاکدان دنیا چون مرغی پر کشیدند و به دیار باقی شتافتند را گرامی می‌داریم؛ مرحومه مغفوره سرکار خانم فاطمه رهبر منتخب مردم شریف تهران و جانباز سرافراز انقلاب اسلامی مرحوم رمضانی از حوزه انتخابیه آستانه اشرفیه را از دست دادیم و جایشان در این مجلس خالی است.

حجت‌الاسلام تقوی گفت:‌از مردم شریف ایران اسلامی که در یازدهمین دوره مجلس یک بار دیگر اخلاص و ایمان خود را به نمایش گذاشتند و با انتخاب نمایندگان خویش مجلس یازدهم را شکل دادند و از همه دست اندرکاران انتخابات اعم از شورای نگهبان، وزارت کشور، نیروی انتظامی، بسیجیان دریادل و نیروهای امنیتی کشور، تشکر و تقدیر می‌کنم.

وی گفت:‌یاد امام بنیانگذار انقلاب اسلامی و شهدای انقلاب اسلامی به ویژه شهدای مجلس شورای اسلامی بالاخص شهدای سلامت و چهره ارزشمند و قله ایثار و فداکاری فرمانده جبهه مقاومت در منطقه شهید حاج قاسم سلیمانی را گرامی می‌داریم.

رئیس سنی مجلس یازدهم افزود: امیدواریم مجلس در پاسداری از ارزش‌های جوشیده از خون شفاف این شهیدان توفیقات خوبی را داشته باشد.

حجت‌الاسلام تقوی گفت: مجلس یازدهم را بر اساس آنچه که بنده شناخته‌ام در چند فراز خدمت شما و مردم شریف ایران معرفی کنم. که البته این همه معرفی نیست؛ کشور ما به لحاظ تاریخی 114 سال است که مجلس دارد و در میان کشورهای آسیایی نخستین کشوری است که صاحب پارلمان و مجلس شده است.

وی افزود: مجلس یازدهم یاد و خاطره چهره پرافتخار و شخصیت عالی مقدار شهید آیت‌الله سیدحسن مدرس را گرامی می‌دارد و عزم را جزم دارد تا در کلاس درس مدرسی فرزانه همانند مدرس بنشیند و بیاموزد شجاعت، صراحت، سیاست، و دیانت را.

رئیس سنی مجلس یازدهم تصریح کرد:‌مدرس یک شخص نیست بلکه یک فکر است؛ مدرس نماد استقلال مجلس است در مقابل زیاده خواهی‌های برخی از رجال مستبد و مستکبر است که باید مبارزات خود را از سنگر مجلس دنبال کنیم.

۱۳۹۹/۳/۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...