نسخه چاپی

ضرورت هم افزایی بین دستگاه ها برای توسعه صنایع دریایی

عکس خبري -ضرورت هم افزايي بين دستگاه ها براي توسعه صنايع دريايي

معاون امور صنایع وزارت صمت با تاكید بر ضرورت هم افزایی بین دستگاه‌ها جهت تسریع در توسعه صنایع دریایی گفت: باید گام‌های موثری را برای توسعه زیر ساخت‌های این صنعت مهم و راهبردی برداشت.

به گزارش نما ،بر اساس اعلام پایگاه اطلاع رسانی وزارت صمت، مهدی صادقی نیارکی در نشست شورای راهبری توسعه صنایع دریایی با تاکید بر ضرورت هم افزایی بین دستگاه‌ها جهت تسریع در توسعه این صنعت گفت: با احصاء وظایف قانونی کلیه بخش‌های مرتبط با این صنعت در وزارت صمت وایجاد یکپاچگی در اجرای سیاست‌های صیانتی و حمایتی از این صنعت راهبردی می‌توان شاهد اتفاقات خوبی در بهبود وضعیت صنعت دریایی بود.

وی تصریح کرد: فارغ از نگاه‌های محدود کننده باید در کنار هم با بهره گیری از پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های موجود در صنعت دریایی گام‌های موثری را برای توسعه زیر ساخت‌های این صنعت مهم و راهبردی برداشت.

معاون امور صنایع وزارت صمت توسعه عمق ساخت داخل در این صنعت و نظارت و پایش وضعیت صنایع دریایی را مورد تاکید قرار داد و افزود: اجرای این سیاست ها، مستلزم ایجاد انسجام در بین دستگاه‌های مرتبط با این صنعت است.

به اعتقاد صادقی نیارکی توسعه صنایع راهبری دریایی نیازمند ایجاد وحدت رویه در سیاستگذاری‌ها و تصمیم گیری‌ها است و تشکیل مستمر شورای راهبری توسعه صنایع دریایی این بستر را برای تحقق این مهم فراهم می‌کند.

معاون امور صنایع وزارت صمت در ادامه در خصوص ضرورت افزایش سرمایه صندوق صنایع دریایی و بهره مندی از منابع تبصره ۱۸ برای بهبود وضعیت صنایع فعال در صنعت دریا نیز نکاتی را ارائه کرد.

وی همچنین همکاری مشترک با صندوق توسعه صنایع دریایی با صندوق نوآوری و شکوفایی تاکید کرد وگفت: در پروژه‌های دانش بنیان می‌توان از ظرفیت‌های این صندوق در جهت تسریع در اجرای برنامه‌های دانش بنیان بهره‌مند شد.

در این نشست امیر بیات سرپرست سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران نیز نکاتی در خصوص توسعه صنایع دریایی ونقش ایدرو در ارتقاء جایگاه این صنعت ارائه و از تشکیل مستمر شورای راهبری توسعه صنایع دریایی برای برون رفت از وضعیت فعلی صنایع دریایی وافزایش نقش آفرینی این صنعت استقبال کرد.

بهره مندی از ابزار‌های نوین تامین منابع مالی برای توسعه صنایع دریایی، اختصاص بخشی از اعتبارات تبصره ۱۸ قانون بودجه به این صنعت واصلاح قانون صندوق توسعه صنایع دریایی از جمله موضوعاتی بود که در این نشست مورد بررسی قرار گرفت.

گفتنی است، چندی پیش معاون امور صنایع وزارت صمت در راستای ایجاد سیاست یکپارچه در صنایع دریایی خواستار تشکیل نشست مشترک با ایدرو، شورای عالی صنایع دریایی و معاونت‌های طرح وبرنامه و توسعه مدیریت ومنابع شده بود به اعتقاد وی این شورا فرصت مناسبی است تا محور اصلی تامین منابع مورد نیاز برای برنامه‌های توسعه‌ای در صنایع دریایی به صورت متمرکز بر عهده این صندوق گذاشته شود.
میزان

۱۳۹۹/۳/۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...