نسخه چاپی

قاسمپور: جان آدم‌ها مهمتر از برگزاری لیگ است

عکس خبري -قاسمپور: جان آدم‌ها مهمتر از برگزاري ليگ است

كارشناس فوتبال ایران گفت: فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش باید به این‌ تیم‌ها كمك می‌كردند تا بتوانند تست‌ها را انجام بدهند اما متأسفانه هر كسی كار را از گردن خودش باز می‌كند.

به گزارش نما، ابراهیم قاسمپور در خصوص مواضع باشگاه‌های لیگ برتری به ادامه مسابقات لیگ و اعتراض آنها اظهار داشت: باشگاه‌ها حق دارند چون شرایط عادی نیست. تست بازیکنانی که مثبت شده این شرایط را بدتر کرده و همه واقعاً استرس و اضطراب دارند. فوتبال ورزشی است که درگیری زیادی دارد، چطور می‌شود در آن فاصله‌گذاری کرد؟ به نظر من کسانی که قدرت دارند باید دخالت کنند، برگزاری بازی‌ها باید لغو شود چون جان آدم‌ها مهمتر از برگزاری بازی‌های لیگ است.

قاسمپور در خصوص اینکه مسئولان و تصمیم‌گیرندگان فوتبال نسبت به اعتراضات باشگاه‌ها واکنش و عکس‌العملی ندارند، گفت: واکنشی ندارند چون آن‌ها به اصطلاح دردکشیده نیستند. پشت میز می‌نشینند، یک چیزی را تصویب می‌کنند و بعد می‌خواهند آن را اجرایی کنند. ممکن است بازی‌ها بدون تماشاگر باشد اما برای برگزاری یک بازی حداقل حدود 200 نفر آدم از نفرات تیم‌ها، مسؤولین امنیتی و ... درگیر هستند. این‌ها مشکلات زیادی ایجاد می‌کند اما به هر حال تصمیم‌گیرنده آقایان هستند. متأسفانه در کشور ما کسی که تصمیم می‌گیرد دیگر به عواقب کار فکر نمی‌کند مخصوصاً در مورد مساله کرونا، به هر حال امیدواریم ترتیب اثری داده شود و به نظرم نباید بازی‌ها تا ایجاد شرایط بهتر برگزار شوند.

وی در خصوص اینکه محل مشخصی برای انجام آزمایشات در نظر گرفته نشد و به همین خاطر پراکندگی و تناقض زیادی در انجام تست‌ها به وجود آمد،‌ عنوان کرد: هماهنگ کردن همه تیم‌ها کار خیلی سختی است. اگر جایی را اعلام می‌کردند همه آنجا بروند تیم‌هایی که در آن منطقه نیستند باید هزینه‌های زیادی متقبل می‌شدند. وضعیت باشگاه‌های ما هم طوری نیست که بتوانند این هزینه‌ها را پرداخت کنند. همین الان برای جابه‌جایی، برگزاری اردو، هتل، تغذیه و ... با مشکل روبه‌رو هستند. شرایط طوری است که نمی‌شود همیشه همه را راضی کرد. مشکلات زیاد است، به خصوص مسائل مالی که اهم مشکلات است و همه با آن دست به گریبان هستند.

کارشناس فوتبال ایران تصریح کرد: در این مورد نمی‌توان انتقاد زیادی را مطرح کرد. اگر مسئولین جایی را مثلا در تهران تعیین می‌کردند که آزمایشگاه معتبرتر و امکانات بهتری داشته باشد تیم‌های شهرستانی باید 30-40 نفر را با خودشان می‌آوردند، تست می‌دادند و بعد منتظر جوابش می‌ماندند. البته معتقدم فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش باید به این‌ تیم‌ها کمک می‌کردند تا بتوانند تست‌ها را انجام بدهند. اما متأسفانه هر کسی کار را از گردن خودش باز می‌کند و به گردن دیگری می‌اندازد. اگر می‌شد جایی را مشخص کنند که همه به آنجا بروند بهتر بود.

وی افزود: بعضی بر حسب منافع‌شان می‌گویند کرونایی داریم و باید بازی‌ها کنسل شوند و بعضی هم می‌گویند اصلاً کرونایی نداریم. چون صداقت در ما واقعا کم است و هر کسی به خاطر منافع خودش یک تصمیمی می‌گیرد. منافع جمع را در نظر نمی‌گیرند که این روش بدترین نوع برخورد با یک مسأله است.

قاسمپور در مورد اینکه گفته می‌شود که تیم‌های مخالف ادامه لیگ برای این منظور اعلام می‌کنند که بازیکن کرونایی دارند، اظهار داشت: زمانیکه منافع ایجاب می‌کند بازی‌ها برگزار شوند یا نشوند می‌گوییم کرونا نداریم یا داریم. هر کس بر حسب منافع تیم خودش حرف می‌زند و بحث می‌کند. متأسفانه یک تصمیم جمعی درست گرفته نمی‌شود که همه روی آن متفق‌القول عمل کنند. انتخاب یک محل مشخص برای انجام آزمایشات یک مشکل داشت و حالا هم که انتخاب نشده و هر کسی هر جا توانسته خودش آزمایش داده، بحث دیگری وجود دارد. آنقدر مشکل و گرفتاری داریم که تحت هر شرایطی انتقاد و ایراد وجود دارد. چون صداقت کم است، واقعیت‌ها گفته نمی‌شود و بر حسب منافع شخصی یا مجموعه تصمیم گرفته می‌شود. به خاطر همین همیشه با مشکل مواجه هستیم.

وی در خصوص اینکه پزشکان و دیگر مسئولان تیم‌ها معتقدند بهتر بود قبل از تهیه پروتکل با باشگاه‌ها همفکری می‌شد و بعد به جمع‌بندی می‌رسیدند، گفت: اگر این تصمیم با خرد جمعی گرفته می‌شد کار بهتری صورت می‌گرفت اما چون یک تصمیم سازمانی و ارگانی است همیشه در آن بحث به وجود می‌آید، کما اینکه انتقادات زیادی به برگزاری بازی‌ها می‌شود. مطمئناً کسانی که خودشان انتقاد می‌کنند طرف مشورت نبوده‌اند یا در جلسات تصمیم‌گیری شرکت نداشته‌اند. اگر این کار صورت می‌گرفت و برای برگزاری یا عدم برگزاری بازی‌ها تصمیمی گرفته می‌شد، یک تصمیم جمعی بود اما چون این اتفاق نیفتاده انتقادات زیادی مطرح می‌شود.
منبع: فارس

۱۳۹۹/۳/۱۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: