نسخه چاپی

آغاز خرید حمایتی گوجه‌فرنگی در كرمان

عکس خبري -آغاز خريد حمايتي گوجه‌فرنگي در کرمان

خرید حمایتی گوجه‌فرنگی از امروز در جنوب كرمان آغاز می‌شود و گوجه‌فرنگی مازاد به صورت نامحدود از كشاورزان خریداری خواهد شد.

به گزارش نما به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، آقای علیرضا غنی‌زاده افزود: خرید از کشاورزان به صورت نامحدود خواهد بود و هر میزان مازادی که داشته باشند از آن‌ها خریداری می‌شود.
سرپرست سازمان مرکزی تعاون روستایی به جزئیات طرح خرید حمایتی اشاره کرد و گفت: قیمت حمایتی گوجه‌فرنگی کیلویی هزار تومان تعیین شده است و کشاورزان به هر قیمتی که به کارخانه‌ها بفروشند مابه‌التفاوت آن تا سقف هزار تومان از سوی سازمان مرکزی تعاون روستایی پرداخت خواهد شد. گفتنی است در حال حاضر کارخانه‌ها محصول گوجه‌فرنگی کشاورزان جنوب کرمان را حدود ۶۰۰ تومان خریداری می‌کنند.
غنی زاده اضافه کرد: در حال حاضر ۴۰ میلیارد تومان اعتبار برای خرید حمایتی گوجه‌فرنگی از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور تعیین شده، اما محدودیتی برای خرید وجود ندارد.
وی در خصوص نحوه پرداخت پول کشاورزان گفت: همه سعی ما بر این است پول کشاورزان بلافاصله پرداخت و هر اقدام و برنامه ما به نفع کشاورز تمام شود.
غنی‌زاده ادامه داد: سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور برنامه‌هایی دارد که در سال‌های آینده مشکلات این چنینی برای کشاورزان وجود نداشته باشد که محصول‌شان در دست‌شان

۱۳۹۹/۳/۱۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: