نسخه چاپی

ضدونقیض‌گویی‌های تاج/ پول بده اما نظر نده!

عکس خبري -ضدونقيض‌گويي‌هاي تاج/ پول بده اما نظر نده!

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال در حالی از نقش دولت در ماجرای ویلموتس حرف زده كه در گذشته صحبت‌های متفاوتی بر زبان می‌آورد تا ضدونقیض‌گویی‌هایش به اوج برسد.

به گزارش نما، «استقلال فدراسیون فوتبال به نفع فوتبال کشور است. به عنوان مثال درباره سرمربی تیم ملی اینطور نیست که وزارت ورزش نظر بدهد. فدراسیون در حال تصمیم‌گیری و طراحی است و خودش هم اعلام می‌کند». این بخشی از جملات مهدی تاج رئیس پیشین فدراسیون فوتبال در مجمع اسفند ماه سال ۱۳۹۷ و چند ماه قبل از انتخاب مارک ویلموتس بلژیکی به عنوان سرمربی تیم ملی است، اظهاراتی که البته در قیاس با صحبت‌های منتشر شده در روز ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ شگفت‌انگیز به نظر می‌رسد.

بهتر است به چند هفته قبل بازگردیم، زمانی که مهدی تاج در صفحه شخصی خودش در فضای مجازی با انتشار پستی در خصوص موفقیت‌های کارلوس کی‌روش دوران موفق و درخشان همچنین روزهای شیرین اقتدار و افتخار را یادآوری کرد تا باز هم به صورت غیر مستقیم خودش را از ماجرای برکناری کی‌روش کنار بکشد و در این بخش هم توپ را به زمین وزارت ورزش بیندازد. تعریف رئیس فدراسیون چند روز پس از انتقادهای تند کی‌روش از او بود. حالا هم که فشار نتایج ضعیف ویلموتس و قرارداد تاسف‌برانگیز این مربی بلژیکی روی تاج و یارانش بیشتر شده برای فرار از این فشار بهترین راه این است که وزارت ورزش مقابل جامعه خشمگین فوتبال قرار بگیرد و مسئولان وقت فدراسیون فوتبال در پس این بازی‌های رسانه‌ای پنهان شوند.


مهدی تاج رئیس فدراسیونِ مستقلی که قرار بود تا وقتی هست حافظ استقلال فدراسیون فوتبال باشد و قرار بود وزارت ورزش در خصوص انتخاب سرمربی تیم ملی نظری ندهد روز گذشته مقابل دوربین سیمای جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده ویلموتس یکی از سه گزینه‌ای بوده که به توصیه وزیر ورزش و جوانان انتخاب شده است. همچنین فدراسیون فوتبال که قرار بود اجازه دخالت به وزارت ورزش ندهد بند مربوط به پرداخت ۳ ماه خسارت به مربی بلژیکی را به پیشنهاد وزیر ورزش در قرارداد گنجانده که اگر اینگونه نبود باید پول کل قرارداد را می‌داد و در نهایت هم با دستور ستاد بحران به ریاست معاون اول رئیس جمهور و با حضور ۹ وزیر، ۲ میلیون یورو به ویلموتس از طریق شرکت شستا پرداخت شد!

تاج حدود یک سال پیش و در روز ۱۹ خرداد در نشست خبری، گفته بود: «دولت باید دست از سر فوتبال بردارد و اجازه دهد فوتبال عادی پیش برود، یعنی به گونه‌ای عمل شود که درباره پخش فوتبال صحبت کنند. اگر قرار است دخالتی صورت بگیرد، پولش را پرداخت کنند.» او کمتر از چند ماه پس از این موضوع برای پرداخت پول ویلموتس دست به دامان دولت شد تا با نامه معاون اول رئیس جمهور مشکل پول این مربی پرداخت شود. شاید از نظر رئیس پیشین فدراسیون فوتبال، معاون اول رئیس جمهور، جزو دولتی‌ها محسوب نمی‌شود. احتمالا دولت یا یکی از اعضای آن در هنگام انتخابات فدراسیون فوتبال نیز نقشی ندارد و لابی هم با آنها صورت نمی‌گیرد.

با این شرایط تکلیف استقلال فدراسیون فوتبال در زمان ریاست مهدی تاج روشن است اما سؤال اصلی این است که اگر وزارت ورزش رأی به برکناری کی‌روش داده و ویلموتس را انتخاب کرده، بندهای قرارداد سرمربی بلژیکی را پیشنهاد یا حتی تنظیم و در نهایت پول قرارداد ویلموتس را هم پرداخت کرده، نقش تاج و همکاران پرشمار او، رئیس سازمان تیم‌های ملی عریض و طویل فدراسیون، کمیته فنی، کمیته حقوقی و سایر بخش‌های فدراسیون در سرنوشت تیم ملی در این دو سال چه بوده و اساساً در ساختمان فدراسیون فوتبال چه می‌کردید؟ شاید از نظر آنها دولت فقط باید پول بدهد اما نباید دخالت کند و نظر بدهد.
منبع: تسنیم

۱۳۹۹/۳/۱۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...