نسخه چاپی

هشدار اردن درباره طرح‌های مشكوك رژیم صهیونیستی

عکس خبري -هشدار اردن درباره طرح‌هاي مشکوک رژيم صهيونيستي

مجلس نمایندگان (پارلمان) اردن درباره طرح‌های مشكوك رژیم صهیونیستی برای اشغال باقی مانده اراضی فلسطینی هشدار داد.

به گزارش نما، «عاطف طراونه» رئیس مجلس نمایندگان اردن و رئیس اتحادیه پارلمان‌های عربی درباره طرح‌های مشکوک رژیم صهیونیستی برای اشغال باقی مانده اراضی فلسطینی هشدار داد.

طراونه در بیانیه‌ای به مناسبت پنجاه و سومین سالروز یوم النکسة (روز شکست) مصادف با پنج ژوئن ۱۹۶۷ تأکید کرد که رژیم اشغالگر همچنان به وحشیانه‌ترین شیوه‌های نژادپرستانه، جنایتکارانه و تروریستی علیه ملت فلسطین در جهانی که در سایه جانبداری آمریکا و نقض قوانین بین‌المللی قرار دارد، افتخار می‌کند.
یوم النکسة یا (روز شکست) مربوط به پنج ژوئن ۱۹۶۷ و شکست کشورهای عربی در جنگ ۶ روزه در برابر رژیم صهیونیستی است که با آوارگی ملت فلسطین همراه شد.

به نوشته روزنامه «رأی‌الیوم»، طراونه تصریح کرد که اتحادیه پارلمان‌های عربی می‌داند که هدف از طرح‌های مشکوک اسرائیل ناکام گذاشتن مقاومت ملت فلسطین و توان امت برای مقابله با طرح‌های استعماری و اهداف بلندمدت آن است.

رئیس مجلس نمایندگان اردن همچنین تأکید کرد که کمیته ویژه فلسطین در پارلمان اردن تا به این لحظه هیچ نشست رسمی برگزار نکرده و تنها به اظهارنظر «یحیی السعود» رئیس این کمیته اکتفا کرده است.

کابینه جدید رژیم صهیونیستی با توافق «بنیامین نتانیاهو» رئیس حزب لیکود و «بنی گانتز» رئیس حزب «آبی-سفید» تشکیل شده که اساس این توافق الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری است، امری که اجرای آن باعث تنش‌های شدید در منطقه و فلسطین خواهد شد.
منبع: فارس

۱۳۹۹/۳/۱۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: