نسخه چاپی

بیرانوند: آقای ایمانی! مگر من رئیس سازمان لیگ هستم؟

عکس خبري -بيرانوند: آقاي ايماني! مگر من رئيس سازمان ليگ هستم؟

دروازه بان تیم فوتبال پرسپولیس گفت: احتمال زیادی دارد با این رفتارها و اعتراض‌ها فوتبال ایران نابود شود و لیگ فصل آینده لغو شود.

به گزارش نما، سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران در گفتگو با تلویزیون گفت: «متأسفانه بسیاری از مردم کشورمان فکر می‌کنند این بیماری همه‌گیر به پایان رسیده است. من دو روز پیش به مشهد رفتم. فاصله اجتماعی مورد توجه قرار نمی‌گیرد، ماسک نمی‌زنند. ما ۳ ماه است که تلاش می‌کنیم. منظره‌ای را که دیدم خیلی تأسف‌بار بود.»
نمکی با اشاره به سرعت گسترش کووید-۱۹ گفت: «مردم ما فکر می‌کنند کووید – ۱۹ تمام شده و فکر نمی‌کنند خیلی راحت برمی‌گردد. اگر این‌طور پیش برود، ما در دقیقه آخر از ویروس کرونا گل خواهیم خورد. نمکی افزود: «برخی از مدیران بر من فشار آوردند تا اقدامات پیشگیرانه را بردارم.»

اکبر ایمانی هافبک تیم تراکتور تبریز با انتشار این مصاحبه وزیر بهداشت در صفحه شخصی‌اش خطاب به علیرضا بیرانوند گلر ملی‌پوش پرسپولیس نوشت: «آقای بیرانوند اینو خوب گوش بده... حالا تُند تُند بگو لیگ ادامه پیدا کنه... دقیقه ۹۰ گل می‌خوری!».
اما جالب اینکه بیرانوند هم نوشته هافبک تراکتور را بی‌جواب نگذاشت و استوری گذاشت: «چشم اکبرجان، فردا نامه میدم به فیفا که تمام لیگ‌های اروپا رو تعطیل کنن!»
این کنش و واکنش ما را بر آن داشت که یک بار دیگر سراغ علیرضا بیرانوند برویم و ببینیم ماجرا چیست؟

با اکبر ایمانی مشکلی داری؟!
نه، چه مشکلی؟!

آخر خطاب به تو مطلبی در صفحه شخصی اش نوشته است.
من هم متوجه نشدم. اکبر ایمانی دوست خوب من یک‌جوری استوری گذاشته که انگار علیرضا بیرانوند رئیس سازمان لیگ یا ستاد مقابله با کروناست!

رئیس سازمان لیگ؟!
بله! آخر من چه کاره‌ام که بخواهم لیگ را شروع یا تعطیل کنم؟!

فکر کردیم شاید با ایمانی مشکلی دارید یا داشتید.
نه، اکبر را خیلی دوست دارم. او هم‌اتاقی من در تیم ملی جوانان و امید بوده است. خیلی دوستش دارم. پسر خیلی خوب و خوش‌قلبی است و یک حرفی زده است.

ناراحت نشدی؟!
نه، بیشتر خنده‌ام گرفت که مگر علیرضا بیرانوند بدبخت چه‌کاره است که چنین استوری برای او گذاشته‌اند. من هم یکی مثل بقیه بازیکنان و... البته من اکبر را خیلی دوست دارم و خیلی ناراحت نشدم.

(به شوخی) فکر کردیم دقیقه ۹۰ از اکبر ایمانی یا تراکتور گل خورده‌ای.
نه! من نه از اکبر ایمانی دقیقه ۹۰ گل خوردم و نه از تراکتور و شاید منظور او همان حرف‌های آقای نمکی وزیر بهداشت بوده است. اینکه علیرضا بیرانوند دقیقه ۹۰ گل نخورد یا خدای ناکرده کسی بیمار نشود.

ولی تو که همیشه می‌گفتی لیگ تعطیل می‌شود.
من فقط پیش‌بینی کردم و همه هم دیدند حرف بیراهی نزدم. شما دیدید تعداد کرونایی‌ها یک‌مرتبه افزایش پیدا کرد. البته بعد هم گفتند اشتباه شده و جواب‌های تست کرونا که مثبت شده بود، منفی شد!

راستی جلد خبرورزشی که با عکس تو بسته بودیم را دیدی؟
همان جلد شعبده‌بازی؟!

بله، روی تیتری که داده بودی؛ من نوسترآداموس هستم!
دیدم و کلی هم خندیدم. خبرورزشی جلد جالب و بامزه‌ای بسته بود که وقتی دیدم، خودم هم تعجب کردم. بیشتر شبیه شعبده‌بازها شده بودم تا نوسترآداموس!

خُب تو هم شعبده‌بازی بلدی؟
نه آنقدرکه لباس و کلاه شعبده‌بازی تن من کرده بودید. در حدی که دوستان و همبازیانم را سرگرم کنم. با این حال دست صفحه‌بند شما و صفحه‌آرای روزنامه خبرورزشی درد نکند که خیلی زحمت کشیده بودید.

بگذریم! هنوز هم می‌گویی اجازه نمی‌دهند لیگ برگزار شود؟
والله چه بگویم؟! الان یک چیزی می‌گویم و بعد دوست عزیز و هم‌اتاقی قدیمی‌ام اکبر ایمانی استوری می‌گذارد! البته از شوخی گذشته حتماً بنویسید من اکبر را خیلی دوست دارم. او پسر دلپاک و کاردرستی است.
از تمرینات پرسپولیس چه خبر؟ با تونل ضدعفونی چه می‌کنی؟
این سؤال را باید مسئولان امر جواب بدهند و من فقط یک فوتبالیست هستم. به هر حال این تصمیمی است که گرفته شده است. فدراسیون و سازمان لیگ باید یک تصمیم درست و قاطع بگیرند و اجازه ندهند حرف و حدیث‌ها زیاد شود.

خداداد عزیزی در شبکه سه می‌گفت اگر من هم مربی یا بازیکن پرسپولیس بودم، حرف از برگزاری لیگ می‌زدم یا اینکه اگر در سایر تیم‌ها بودم، دنبال تعطیلی لیگ می‌رفتم.
آقاخداداد که تاج سر ماست. ایشان هم یک انسان راستگوست. ما پرسپولیسی‌ها هر حرفی زدیم، یک برداشتی شد. یک زمانی حرف از تعطیلی لیگ بود و وقتی صحبت شد در صورت تعطیلی احتمال دارد پرسپولیس به عنوان قهرمان معرفی شود، دوستان معترض شدند. اعتراض داشتند که چرا باید بدون برگزاری مسابقات پرسپولیس قهرمان اعلام شود؟ حالا هم که دستور به شروع تمرینات و ادامه مسابقات داده‌اند، باز هم آقایان اعتراض می‌کنند. بالاخره چه کاری درست است؟ باید چه کار کرد؟ من علیرضا بیرانوند با آنتورپ قرارداد دارم و سال آینده در لیگ برتر کشور نیستم، اما احتمال زیادی دارد با این رفتارها و اعتراض‌ها فوتبال ایران نابود شود. احتمال دارد لیگ فصل آینده لغو شود. آن وقت بازیکنانی که شغلی غیر از فوتبال ندارند، می‌خواهند چه کار کنند؟ چه درآمدی خواهند داشت؟ فوتبال تنها سرگرمی مردم است و ارزان‌ترین آن هم محسوب می‌شود. به همه این مسائل باید فکر کرد و من هم تندتند دیگر نمی‌گویم لیگ برگزار شود! اصلاً مگر لیگ قرار است برگزار شود؟!

یعنی با وجودی که سازمان لیگ برنامه و تاریخ ۴ تیرماه را برای بازی پرسپولیس و پیکان داده، باز هم اطمینان نداری بازی‌ها برگزار شود؟
(می‌خندد) داداش خودت مطمئن هستی که برگزار می‌شود؟! با این وضعیت برگزاری لیگ ایران به این راحتی‌ها نیست.

ولی شاید مخالفان برگزاری لیگ بگویند این دوره لیگ تعطیل و لیگ بیستم از شهریورآغاز شود.
چه تضمینی وجود دارد زنجیره ویروس کرونا تا شهریورماه فروکش کند؟ در ضمن ۴۵ روز قبل از شهریور هم باید تیم‌ها آماده‌سازی پیش از فصل خود را پشت‌سر بگذارند. آیا چنین امکانی وجود دارد؟ یا اینکه مرداد دیگر خبری از کرونا نبوده و تیم‌ها می‌توانند تمرینات خود را شروع کنند؟

پیشنهاد علیرضا بیرانوند چیست؟
بی‌خیال داداش! من پیشنهادی ندارم، چون فردا پس فردا دوباره دوستان صمیمی‌ام استوری می‌گذارند!

این داستان سفر چهارشنبه تو به بلژیک برای تست پزشکی چیست؟
چهارشنبه سفر به بلژیک؟!

بله، پنج‌شنبه خبرگزاری‌ها زده بودند. نگو که نمی‌دانی!
باور کنید هنوز تاریخ دقیق مشخص نیست. البته باید برای تست پزشکی به بلژیک بروم ولی روز و تاریخ آن را هنوز خودم هم نمی‌دانم!

برمی‌گردی که پرسپولیس را تا پایان هفته سی‌ام همراهی کنی؟
من که از خدایم است چهارمین قهرمانی متوالی را کنار پرسپولیس، همبازیانم و شاید هواداران دوست‌داشتنی پرسپولیس جشن بگیرم، اما باور کنید خودم هم هنوز نمی‌دانم!
منبع: روزنامه خبر ورزشی

۱۳۹۹/۳/۱۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: