نسخه چاپی

محمدحسین شفیعی‌ها در گفتگو با نما:

عامل مؤثر جهش تولید سیاست‌گذاری‌های دولت است

عکس خبري - عامل مؤثر جهش توليد سياست‌گذاري‌هاي دولت است

نیاز است دولت سیاست‌گذاری‌هایش را برای تحقق جهش تولید اصلاح و موانع موجود را برطرف كند.

محمدحسین شفیعی‌ها، دبیر حزب مؤتلفه اسلامی در استان قزوین پیرامون موضوع ظرفیت‌های استان قزوین در تحقق جهش تولید (شعار سال 1399) به خبرنگار نمانیوز گفت: این استان به عنوان استانی صنعتی و کشاورزی از ظرفیت‌های بالا و بالقوه‌ای در این حوزه‌ها برخوردار است و ظرفیت تولید بیش از 1290 نوع محصول در صنایع مختلف شیمیایی و سلولزی، قطعات خودرو، کانی‌های غیر فلزی و مواد غذایی دارد.

وی تصریح کرد: استان قزوین در صنعت، کشاورزی و خدمات پتانسیل‌های بسیار خوبی در تحقق جهش تولید دارد.

دبیر حزب مؤتلفه اسلامی در استان قزوین در خصوص ظرفیت‌های صنعتی این استان خاطرنشان کرد: 60 درصد نیاز کشور به مواد شوینده در این استان تولید تأمین می‌شود. در کانی‌های غیر فلزی مثل شیشه، کاشی و سرامیک قزوین رتبه دوم دارد. بیش از 60 واحد تولیدکننده قطعات خودرو در این استان مشغول فعالیت هستند. قزوین یکی از قطب‌های مهم تولید سی‌دی و دی‌وی‌دی کشور است.

وی به ظرفیت‌های بالای قزوین در حوزه دامداری، کشاورزی و باغداری و تولید شیر، مرغ و تخم‌مرغ و میوه اشاره و خاطرنشان کرد: راه‌اندازی صنایع تبدیلی در روستاها و بخش‌های فعال در این حوزه‌ها در جهش تولید بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

شفیعی‌ها در خصوص ظرفیت خدمات استان قزوین به گردشگری طبیعی، تاریخ و مذهبی اشاره کرد و گفت: به علت موقعیت جغرافیایی‌ این استان که حلقه وصل پایتخت به شمال، غرب و جنوب‌غربی کشور است 150 میلیون سفر از طریق قزوین و جاده‌های این استان انجام می‌شود.

وی با اشاره به طرح کلان ملی چشمه نور به عنوان مرکزی علمی ـ پژوهشی در حوزه خدمات مطرح کرد: چشمه نور می‌تواند آزمایشگاه مادری باشد که به بخش‌های مختلف کشور در زمینه‌های علمی شیمی، فناوری و... خدمات بدهد و در بهبود بخشیدن کیفیت محصولات صنعتی بسیار تأثیرگذار باشد.

دبیر حزب مؤتلفه اسلامی در قزوین از وجود شرکت‌‌های دانش‌بنیان فراوان در حوزه‌های مختلف صنعت، کشاورزی، نانوتکنولوژی، بیوتکنولوژی، (IT) و پهپاد به عنوان ظرفیت این استان در حوزه خدمات یاد کرد و گفت: جوانان مستعد و توانای زیادی در این شرکت‌ها و پارک‌های علم و فناوری در حال فعالیت هستند که اگر دست اینها گرفته شود قادرند تحولات مهم و فراوانی را ایجاد و به جهش تولید کمک کنند.

وی عامل مؤثر در جهش تولید را سیاست‌گذاری‌های دولت دانست و گفت: نیاز است دولت سیاست‌گذاری‌هایش را برای تحقق جهش تولید اصلاح و موانع موجود را برطرف کند. واردات غلط و بدون محاسبه و وام‌های با سود بالا به تولیدکنندگان از مهم‌ترین موانع تولید و تسهیل صادرات و ارائه خدمات به صادرکنندگان از سوی دولت و حضور متخصصین اقتصادی در سفارتخانه‌های مختلف جمهوری اسلامی ایران در کشورهای هدف و حمایت سفارتخانه‌های ما در زمینه اطلاعات مالی، کنسولی و حقوقی از صادرکنندگان ایرانی راهکار مهمی برای کمک به تولید کشور است.

۱۳۹۹/۳/۱۹

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...