نسخه چاپی

هدیه ۱۴۴ ساعته سازمان لیگ برای استقلال و پرسپولیس

تعویق ۶ روزه به وجود آمده در شروع مجدد لیگ برتر فوتبال به كام سرخابی‌های پایتخت شد.

به گزارش نما، قرار بود مسابقات لیگ برتر از ۲۹ خرداد با بازی عقب‌افتاده فولاد و استقلال تهران پس از کوران کرونا از سر گرفته شود و دوم تیرماه شاهد برگزاری هفته بیست و دوم باشیم اما با اعلام «حیدر بهاروند» رییس سازمان لیگ، آغاز مجدد مسابقات به ۶ روز بعدتر موکول شد.

یعنی آبی‌پوشان تهرانی باید در روز چهارم تیرماه به مصاف فولاد بروند و هفته بیست و دوم نیز روز هشتم تیرماه به انجام می‌رسد.

اما این تعویق ۶ روزه به نفع سرخابی‌های پایتخت بود؟ جواب بدون شک مثبت است. نه تنها برای سرخابی‌های پایتخت بلکه تقریبا برای همه تیم‌های لیگ برتری این تعویق کوتاه حکم یک فرصت طلایی را داشت چرا که می‌توانند بیشتر خودشان را به پیک آمادگی نزدیک کنند و با شرایط بدنی و هماهنگی بیشتر پا به رقابت‌ها بگذارند.


طبیعتا پرسپولیس و استقلال هم در این بین سود بردند. آنها به غیر از دلایلی که ذکر شد، از این جهت نیز می‌توانند خوشحال باشند که بازیکنان مصدوم و یا نفراتی که دیرتر به جمعشان اضافه می‌شوند امکان حضور در اولین دیدار را می‌توانند به دست بیاورند. در اردوی استقلال فرشید اسماعیلی و شیخ دیاباته مصدوم هستند و احتمالا با تعویق به وجود آمده آنها می‌توانند به دیدار برابر فولاد برسند. در سوی مقابل جواد نکونام سرمربی فولاد هم می‌تواند خوشحال باشد که آیاندا پاتوسی فرصت بیشتری برای هماهنگی با تیم دارد.

پرسپولیس نیز از این قضیه سود برده است. بشار رسن قرار است برگردد و اوساگونا نیز احتمالا طی روزهای آتی به کشور بازخواهد گشت. تاخیر به وجود آمده در مسابقات لیگ این شانس را به یحیی می‌دهد تا این ۲ نفر را کنار خود داشته باشد. از طرفی تکلیف بیرانوند هم تا آن زمان مشخص شده و پرسپولیس می‌داند که امکان استفاده از این دروازه‌بان را خواهد داشت یا خیر.

حال باید دید با شروع مجدد رقابت‌های لیگ کدام تیم توانسته بیشتر به شرایط آمادگی نزدیک شود. بدون تردید هر هفته و هر بازی برای هر تیم اهمیت ویژه‌ای خواهد داشت و هر تیم برای هدفی وارد مسابقات می‌شود. هدفی که می‌تواند بهایش سقوط و یا از دست دادن قهرمانی و سهمیه لیگ قهرمانان آسیا باشد.
منبع: ایرنا

۱۳۹۹/۳/۱۹

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...