نسخه چاپی

مبارزه با كرونا با خوردن این غذاها

عکس خبري -مبارزه با کرونا با خوردن اين غذاها

مواد غذایی مانند تخم مرغ كه سرشار از ویتامین k است برای مبارزه و مقابله با كرونا بسیار مفید است.


به گزارش نما، محققان در یک مطالعه جدید مدعی شدند که ویتامین “کا”(K) موجود در برخی پنیرها می‌تواند با کروناویروس مبارزه کند. بیمارانی که تحت مراقبت شدید بیماری کووید-۱۹ قرار گرفتند و یا افرادی که جان خود را به دلیل این بیماری از دست دادند، از کمبود ویتامین “K” رنج می‌بردند.این ویتامین معمولا در تخم‌مرغ ، اسفناج و پنیر سخت رگه آبی یافت می‌شود. پنیر رگه‌آبی یا بلوچیز نوعی پنیر است که با کپک آبی پرورده می‌شود.

اخبار اجتماعی- نتایج پژوهش جدید نشان می‌دهد که تغییر در رژیم غذایی ممکن است یکی از راه‌های مبارزه با کووید-۱۹ باشد.پس از کشف ارتباط میان کمبود ویتامین و بدترین پیامدهای ناشی از کروناویروس، محققان روی فواید ویتامین K تمرکز کردند.آن‌ها به بررسی بیمارانی پرداختند که در بیمارستانی در هلند بستری شده بودند.بر اساس این بررسی، تخریب بافت الاستیک در ریه‌ها به دلیل لخته خون ایجاد می‌شود که به دلیل کووید-۱۹ بروز پیدا می‌کند.

در این پژوهش ادعا شده که ویتامین K می‌تواند از ریه‌ها در برابر بیماری ویروسی محافظت کند. زیرا به تولید پروتئین‌هایی کمک می‌کند که در هنگام ورود به بدن به هنگام مصرف غذا و جذب در دستگاه گوارش، فرآیند لخته‌سازی را تنظیم می‌کنند.


“راب جانسن”(Rob Janssen) از محققان پروژه اظهار کرد، این یافته‌ها می‌تواند نتایج امیدوارکننده‌ای نشان دهد. افراد می‌توانند برای مقابله با این بیماری فراگیر ویتامین K را جذب کنند. البته به جز افرادی که داروهای رقیق‌کننده خون مانند ” وارفارین” مصرف می‌کنند. وی ادامه داد، حتی افرادی که از عوارض کروناویروس رنج نمی‌برند، باید ویتامین K مصرف کنند چرا که این ویتامین به تقویت استخوان‌ها، رگ‌های خونی و ریه‌ها کمک می‌کند.

جانسن افزود، ویتامین‌های دیگری مانند ویتامین K۱ و K۲ وجود دارد که مشابه با ویتامین K هستند.

ویتامین K۱ در کلم بروکلی، اسفناج، گیاهان سبز، بلوبری و تمامی انواع میوه‌ها و سبزیجات یافت می‌شود.

ویتامین K۲ هم در پنیر هلندی و فرانسوی یافت می‌شود.

۱۳۹۹/۳/۱۹

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...