نسخه چاپی

پیش بینی ۳ روز بارانی برای برخی استان‌ها

عکس خبري -پيش بيني ? روز باراني براي برخي استان‌ها

سازمان هواشناسی با پیش بینی بارش باران و وزش باد شدید طی امروز تا جمعه در برخی استان‌ها اعلام كرد: اوایل هفته آینده جو آرامی برای كشور پیش بینی می‌شود.

به گزارش نما به نقل از سازمان هواشناسی، بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز و فردا در برخی مناطق شمال غرب کشور و سواحل دریای خزر، رگبار باران گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی و در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در جنوب سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان و ارتفاعات استان‌های قزوین، البرز، تهران، سمنان، مازندران و کرمان افزایش ابر، رگبار پراکنده باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می‌شود.

این شرایط با احتمال کمتر در ارتفاعات زاگرس شمالی و مرکزی نیز دور از انتظار نخواهد بود. طی سه روز آینده در نوار شرقی کشور به ویژه در منطقه زابل در برخی ساعات زش باد شدید و گردوخاک پیش بینی می‌شود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی جمعه در مناطق شمالی استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل رگبار، رعدوبرق و گاهی وزش باد شدید پیش بینی شده است.

در بعدازظهر و اوایل شب جمعه با افزایش سرعت باد در غرب و جنوب غرب کشور احتمال رخداد باد و گردوخاک در جنوب غرب پیش بینی شده و طی همین مدت خلیج‌فارس مواج پیش بینی می‌شود. همچنین روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده در اکثر مناطق کشور جو آرام و در نیمه شرقی کشور همراه با افزایش نسبی دما پیش بینی می‌شود.

۱۳۹۹/۳/۲۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: