نسخه چاپی

كی‌روش: ماموریت‌مان در جام‌جهانی ممكن كردن غیرممكن‌ها بود

عکس خبري -کي‌روش: ماموريت‌مان در جام‌جهاني ممکن کردن غيرممکن‌ها بود

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در جام‌جهانی ٢٠١٨ روسیه در تازه‌ترین اظهارنظرش درباره خاطراتش از آن روزها می‌گوید كه او اجازه نداده كمبودها روی تمركز بازیكنان ایران تاثیر بگذارد. او تاكید دارد كه ماموریت ایران در آن برهه، ممكن كردن غیرممكن‌ها بوده است.

به گزارش نما، جام‌جهانی رویدادی خاطر انگیزی برای یک ملت است. تیم ملی فوتبال ایران هم در آخرین بار که در این رویداد بزرگ شرکت داشت، عملکردی از خود به نمایش گذاشت. ٢۵ خرداد سال ٩٧، تیم ملی فوتبال ایران توانست پس از ٢٠ سال دومین پیروزی خود را در تاریخ جام‌های جهانی به دست آورد تا این دوره از مسابقات برای فوتبال ایران رویایی آغاز شود.

شاگردان کی‌روش پس از پیروزی یک بر صفر برابر مراکش، به لطف تساوی اسپانیا و پرتغال، صدرنشین گروه مرگ شد. در ادامه شکست یک بر صفر برابر اسپانیا و تساوی یک بر یک برابر پرتغال، تیم ملی ایران را ۴ امتیازی کرد اما با این حال با یک امتیاز اختلاف در رده سوم گروه دوم رقابت‌ها قرار گرفت و نتوانست راهی مرحله حذفی شود.

به بهانه سالروز دیدار ایران - مراکش در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه،‌ با کارلوس کی‌روش گفت‌وگویی انجام دادیم که متن آن به این شرح است.

* ابتدا می‌خواهیم از پیروزی خاطره انگیز در دیدار برابر مراکش صحبت کنید. آن شب بر شما و تیم ملی چه گذشت؟

شادی و غرور. من بعد از آن همه فداکاری و تلاش بسیار خوشحال شدم.

* قبل از آن بازی، هواداران فوتبال ایران با استرس و هیجان و البته امیدواری زیادی منتظر شروع بازی بودند اما در دقایق ابتدایی آنقدر فشار از سوی حریف زیاد بود که هر لحظه را با ترس می‌دیدیم. آن دقایق چه اتفاقی رخ داده بود؟

‌شرایط عادی بود. تیم ملی در مواقع ضروری آماده جنگیدن بود و برای لذت بردن از بازی در ۹۰ دقیقه آماده شده بود.

* بعد از آن بازی تیم ملی ایران صدرنشین گروه مرگ بود. قبل از شروع جام‌جهانی پیش‌بینی چنین شروعی را داشتید؟

قبل از بازی مقابل سه تیم قهرمان می‌دانستیم که کار سخت است اما مأموریت مشخص بود. ماموریت ما ممکن کردن غیر ممکن و در هرشرایطی، رسیدن به مرحله حذفی بود.

* کار تیم ملی ایران برابر اسپانیا گره خورد. اگر برگردیم به آن دیدار، تعویض خاصی را انجام می‌دهید؟

بله! تعویض می‌کردم اما نه در تیم ایران. اگر در اختیار من بود در تیم حریف (اسپانیا) تعویض می‌کردم.

* تیم ملی ایران برابر اسپانیا بعد از گلی که دریافت کرد، فرصت‌هایی برای گلزنی به دست آورد، این در حالی بود که برخی تیم شما را صرفا یک تیم تدافعی قلمداد می‌کردند. برنامه شما برای آن دیدار چه بود؟

برنامه مثل همیشه یکسان بود. بازی کنید تا برنده شوید.

* ایران برابر پرتغال هم بازی خوبی به نمایش گذاشت. ما می‌توانستیم آنها را در لحظات آخر شکست دهیم. اگر تیم کشورتان را شسکت می‌دادیم، چه احساسی داشتید؟

اگر پیروز می‌شدیم، احساسم مثل همه بردها بود. از پیروزی خوشحال می‌شدیم و بازیکنان و کادر را ستایش می‌کردیم.

* تیم ملی با هدایت شما برای اولین بار در تاریخ، در آستانه صعود به مرحله بعدی جام‌جهانی بود. روزهای حضور در روسیه برای تیم ملی چطور گذشت؟ وقتی به آن روزها فکر می‌کنید، آیا کاری بود که نیاز بود انجام شود؟ مثلا نیاز به حمایت مسئولی بود؟

نه! گذشته است. اکنون فقط باید از خاطرات خوب لذت ببریم.

* تیم ملی یک قدم تا صعود به مرحله بعد فاصله داشت. حواشی پیش از جام‌جهانی که برای تیم ملی ایجاد شد، چقدر شانس صعود تیم را کم کرد و روی عملکرد تیم تاثیر گذاشت؟

من هرگز اجازه نمی‌دهم بازیکنانم به خاطر کمبودها بدون تمرکز بازی کنند. آنها همیشه با هوشیاری، تعهد و غرور بازی می‌کردند.
منبع: ایسنا

۱۳۹۹/۳/۲۶

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: