نسخه چاپی

خروج سامسونگ و ال.جی جان تازه‌ای به تولیدكنندگان داد

عکس خبري -خروج سامسونگ و ال.جي جان تازه‌اي به توليدکنندگان داد

میری، رئیس اتحادیه لوازم خانگی تهران با بیان اینكه اختصاص ۱.۲ میلیارد دلار، بازار لوازم خانگی را متعادل می‌كند گفت: حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد بازار ما را دو برند سامسونگ و ال جی تشكیل می‌دادند و با خروج آنها تولیدكنندگان جان تازه‌ای گرفتند زیرا دو رقیب خود را از دست داده‌اند.

به گزارش نما به نقل از اتاق اصناف تهران، مرتضی میری رئیس اتحادیه لوازم خانگی تهران درخصوص تخصیص ارز ۱٫۲ میلیارد دلاری وزارت صمت به منظور تامین ارز مورد نیاز لوازم خانگی گفت: این مسئله پیشنهادی بود که به دلیل مشکلات ارزی و عدم توان تهیه ارز صادراتی در این بخش از طرف انجمن تولیدکنندگان به وزارت صمت ارائه شد، در ستاد تنظیم بازار بررسی و اولویتی برای تامین مواد اولیه موردنیاز لوازم خانگی مطرح شد.

وی ادامه داد: برای تامین مواد اولیه مورد نیاز این بخش، حتی مقررشد که ارز مورد نیاز برخی از بخش‌ها نیز تامین شود تا بتوانند مواد اولیه را به کارخانه‌های تولید لوازم خانگی برسانند تا به دلیل ممنوعیت ورود هرگونه کالای لوازم خانگی، اتفاقی رخ ندهد که بازار با کمبود کالا مواجه باشد. بر همین اساس جلسه‌ای توسط سازمان حمایت و وزارت بازرگانی با تولیدکنندگان برگزار شد و نتایج خوبی نیز حاصل گشت و مردم در آینده نزدیک ثمره آن را مشاهده خواهند کرد.

میری درخصوص میزان ارز اتخصاص یافته نیز گفت: این میزان برای سال جاری کافی بوده و در نهایت بر قیمت‌ها نیز تاثیر خواهد گذاشت به طوری که شعار جهش تولید نیز محقق خواهد شد.

وی در پایان درخصوص خروج دو نمایندگی لوازم خارجی مطرح از کشور نیز گفت: حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد بازار ما را این دو برند تشکیل می‌دادند و با خروج آنها تولیدکنندگان جان تازه‌ای گرفتند زیرا دو رقیب خود را از دست داده‌اند. به طوری که بلافاصله با خروج این دو نمایندگی تولیدات کشور افزایش یافت و این دو برند نیز با دو برند داخلی جایگزین شده و همچنین تولیدکنندگان دیگر نیز با افزایش تولید و خودباوری همراه شدند.

۱۳۹۹/۳/۳۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...