نسخه چاپی

شرایط بازگشایی مدارس از ۱۵ شهریور با حذف تعطیلی پنج‌شنبه‌ها

عکس خبري -شرايط بازگشايي مدارس از ?? شهريور با حذف تعطيلي پنج‌شنبه‌ها

دبیركل شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به بازگشایی مدارس از ۱۵ شهریور و حذف تعطیلی پنج شنبه‌ها، گفت: باید از فرصت آموزش حضوری دانش‌آموزان نهایت استفاده را ببریم.

به گزارش نما ،مهدی نوید ادهم در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، درباره آغاز سال تحصیلی جدید از 15 شهریور، اظهار کرد: پیشنهاد آموزش و پرورش این بود که با توجه به اینکه پیش‌بینی می‌شود سال تحصیلی آینده آموزش حضوری را به طور کامل یعنی 9 ماه نداشته باشیم سال تحصیلی از 15 شهریور آغاز شود.

وی افزود: تا زمانی که شرایط مناسب است باید از فرصت‌آموزش حضوری دانش‌آموزان حداکثر استفاده را ببریم؛ به همین دلیل سال تحصیلی از 15 شهریور آغاز می‌شود و تعطیلی پنج شنبه‌ها هم نیز حذف خواهد شد تا آموزش دانش‌آموزان پیگیری شود چرا که مشخص نیست در زمستان شرایط فعالیت مدارس چگونه خواهد شد.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: با بازگشایی مدارس از 15 شهریور بر روی سناریوهای آموزشی مختلفی متمرکز شده‌ایم تا مشخص شود که آیا تمام دانش‌آموزان می‌توانند در یک روز در کلاس درس حاضر شوند یا اینکه باید به گروه‌های مختلف تقسیم شده و یک روز در میان به مدرسه بیایند.

نویدادهم متذکر شد: هنوز وضعیت چگونگی حضور دانش‌آموزان در مدارس مشخص نیست و در حال بررسی سناریوها هستیم که در ایام نزدیک به بازگشایی مدارس اطلاع‌رسانی خواهد شد.

به گزارش تسنیم، امروز حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در ستاد ملی مقابله با کرونا، اظهار کرد: 15 شهریور ماه افتتاح آموزش و پرورش در سراسر کشور را داریم و اجازه داده شده که آموزش و پرورش از اول تا 15 شهریور به تناسب استان‌های مختلف آغاز فعالیت آموزشی را اعلام کند و چون برنامه فضای مجازی و حقیقی را با هم دارند ممکن است در برخی مناطق لازم باشد به دلیل تعداد دانش‌آموزان در کلاس درس یک روز درمیان به کلاس بروند همچنین تعطیلی پنج شنبه‌ها هم حذف می‌شود.

۱۳۹۹/۳/۳۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: