نسخه چاپی

پیش بینی رشد اقتصادی ۱.۸ درصدی برای چین در سال جاری میلادی

عکس خبري -پيش بيني رشد اقتصادي ?.? درصدي براي چين در سال جاري ميلادي

اقتصاددانان پیش بینی‌های خود را برای رشد اقتصادی چین طی سه ماه جاری و در طول سال ۲۰۲۰ به روز كردند و نسبت به بهبود تدریجی اوضاع اقتصادی این كشور ابراز خوش بینی كردند.

به گزارش نما به نقل از بلومبرگ، اقتصاددانان پیش بینی‌های خود را برای رشد اقتصادی چین طی سه ماه جاری و در طول سال 2020 به روز کردند و نسبت به بهبود تدریجی اوضاع اقتصادی این کشور ابراز خوش بینی کردند.

بر اساس میانگین برآورد اقتصاددانان در نظرسنجی بلومبرگ، تولید ناخالص داخلی چین در سه ماهه دوم سال جاری میلادی 1.5 درصد رشد خواهد کرد. این رشد سریع‌تر از 1.2 درصد در آخرین نظرسنجی ماه مه است.

اقتصاددانان همچنین پیش بینی رشد اقتصادی چین در کل سال جاری میلادی را به 1.8 درصد از 1.7 درصد رساندند.

نتایج این نظرسنجی حاکی از آن است که دومین اقتصاد بزرگ جهان قادر به فرار از رکود اقتصادی به مفهوم فنی آن (منفی شدن رشد اقتصادی در دو فصل پشت سر هم) است.

برخی از اقتصاددانان پس از کاهش تاریخی 6.8 درصد از تولید ناخالص داخلی چین در سه ماه اول سال جاری در مدت تعطیلی‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا، رکود اقتصادی به مفهوم فنی آن را پیش بینی کرده بودند.

بر اساس این گزارش، در حالی که صنعت چین به رشد خود باز می‌گردد، خانوارها هنوز محتاطانه خرید می‌کنند و مصرف همچنان در حال کاهش است.

سیاست گذاران چین برای کمک به افزایش تقاضای داخلی، رکورد فروش بدهی‌های دولت را وعده داده‌اند و به بانک‌ها گفته شده است تا اعتبار بیشتری را به مشاغل اختصاص داده و همچنین تعویق بازپرداخت بدهی‌ها و کاهش بهره را مد نظر قرار دهند.
تسنیم

۱۳۹۹/۴/۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...