نسخه چاپی

مصرف برق در غرب مازندران به وضعیت قرمز رسید

عکس خبري -مصرف برق در غرب مازندران به وضعيت قرمز رسيد

مدیر عامل شركت توزیع نیروی برق غرب مازندران با بیان اینكه میزان مصرف برق این منطقه در روزهای اخیر به خاطر افزایش دما و شرجی هوا بیشتر از حد مجاز بوده و به وضعیت قرمز رسید ، به تمامی مشتركان هشدار داد كه در صورت عدم رعایت مصرف بهینه ، قطعی برق در منطقه شروع می‌شود.

به گزارش نما ،کیوان فرح زاد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : به عنوان مثال روز یکشنبه هفته جاری میزان مصرف برق در غرب مازندران حدود ۵۸۳ مگاوات بوده در حالی که پیک واقعی کاهش بار در زمان اوج مصرف براساس سهمیه هفتگی توانیرو برای این منطقه حدود ۵۸۰ مگاوات است و این نشان می دهد مصرف برق از حد مجاز فراتر رفته و به مرز هشدار رسید.

وی با ابراز نگرانی از افزایش حدود ۱۰ درصدی مصرف برق همزمان با آغاز تابستان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ، از مشترکان بخش های مختلف خواست تا به صورت جدی مدیریت مصرف را در دستور کار قرار داده و به سمت صرفه جویی پیش بروند.

فرح زاد توضیح داد ‌: امسال در نخستین روز ماه تیر در حالی مصرف برق منطقه به ۵۸۳ مگاوات رسیده که میزان مصرف در اول تیر سال گذشته ۵۲۸ مگاوات بود که حاکی از افزایش ۱۰ درصدی است .

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران ، شیوع ویروس کرونا و خانه نشنیی مردم بومی و حتی خانواده های خوش نشین ، افزایش دمای هوا ، مصرف بالای سیستم سرمایشی به خاطر غیر استاندارد بودن اغلب این لوازم و حضور چشمگیر مسافران و گردشگران به خاطر افتتاح آزاده راه تهران - شمال و کوتاهی مسیر تهران - چالوس را از علت های افزایش مصرف برق شهرستان های گردشگرپذیر غرب مازندران معرفی کرد.

فرح زاد ، ساعات ۱۲ تا ۱۶ و ۱۹ تا ۲۳ را زمان اوج مصرف برق در این منطقه اعلام کرد و گفت : اگرچه برای تامین برق پایدار و گذر بدون خاموشی از تابستان سعی شده از هر ظرفیتی و ابزاری استفاده شود تا مشترکان به این موضوع توجه جدی تری داشته باشند ، ولی با همه این اقدامات متاسفانه از پیک واقعی کاهش بار در زمان اوج مصرف گذر کرده ایم.

وی به مشترکان توصیه کرد برای پیشگیری از اعمال خاموشی های روزانه و پیشگیری از مشکلات ناشی از این اقدام سعی کنند در زمان اوج مصرف برق یعنی فواصل زمانی ساعات ۱۳ تا ۱۷ تحت هیچ شرائطی از وسایل برق پرمصرف نظیر لباسشویی ، اتو برقی ،جارو برقی و ظرفشویی استفاده نکنند و ضمن آنکه درجه کولرها نیز روی درجه ۲۵ تنظیم کنند.

شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران به دستکم ۶۲۸ هزار مشترک خانگی ، عمومی ، کشاورزی ، صنعتی و سایر مصارف که در برگیرنده ۹ شهرستان گردشگرپذیر در غرب مازندران است ، خدمات ارائه می دهد.

براساس آمار منابع رسمی ، مشترکان تجاری با ۶۸ درصد بیشترین مصرف برق در غرب مازندران رقم زده اند و بقیه نیز مربوط به مشترکان خانگی است.

مازندران از ۲ شرکت توزیع نیروی برق یکی در ساری مرکز استان و دیگری در شهرستان نوشهر برخوردار است.

۱۳۹۹/۴/۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...