نسخه چاپی

وضعیت آب و هوا، امروز ۹ تیر ۹۹

سازمان هواشناسی با پیش بینی رگبار ۳ روزه باران در ۸ استان از وزش باد شدید طی ۲ روز آینده در نوار شرقی كشور و وقوع پدیده گردوخاك خبر داد.

به گزارش نما ،سازمان هواشناسی با پیش بینی رگبار ۳ روزه باران در ۸ استان از وزش باد شدید طی ۲ روز آینده در نوار شرقی کشور و وقوع پدیده گردوخاک خبر داد.
بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در استان‌های مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی و ارتفاعات البرز بارش پراکنده پیش بینی می‌شود. در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، رنجان و اردبیل در ساعات بعدازظهر رشد ابر، رگبار پراکنده گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید روی می‌دهد.

در جنوب سمنان، یزد، اصفهان، قم و مرکزی وزش باد شدید و احتمال وقوع گردوخاک پیش بینی می‌شود.

روز‌های سه شنبه و چهارشنبه در نیمه شمالی آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل، ارتفاعات البرز در استان‌های مازندران، گلستان و خراسان شمالی به‌ویژه در ساعات بعدازظهر رشد ابر رگبار پراکنده گاهی رعدوبرق و وزش باد پیش بینی می‌شود و در سواحل شمالی کشور افزایش نسبی دما روی می‌دهد.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی از امروز تا چهارشنبه در جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان در ساعات بعدازظهر رشد ابر گاهی رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود. پنجشنبه در شمال غرب، سواحل شمالی و ارتفاعات البرز مرکزی و جمعه علاوه بر مناطق مذکور در دامنه‌های جنوبی البرز در سمنان و شرق تهران نیز بارش پراکنده گاهی رعدوبرق و وزش باد پیش بینی شده است.

همچنین طی ۲ روز آینده در نوار شرقی کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید و دربرخی ساعات باد و گردوخاک روی می‌دهد.


تسنیم
ثبت: ۱۳۹۹/۴/۹

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: