نسخه چاپی

علائم جدید بیماری كرونا در كودكان مشخص شد/ كمبود تخت‌های ICU مخصوص كودكان در كشور/ فعلاً آمار دقیقی از كودكان كرونایی نداریم

عکس خبري -علائم جديد بيماري کرونا در کودکان مشخص شد/ کمبود تخت‌هاي ICU مخصوص كودكان در كشور/ فعلاً آمار دقيقي از کودکان کرونايي نداريم

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: فعلا آمار دقیقی از ابتلای كودكان كرونایی در كشور نداریم اما مواردی از مرگ با تابلوی دیسترس تنفسی و سندروم التهابی چندسیستمی مشابه كاوازاكی گزارش شده است.

به گزارش نما ،سیما سادات لاری در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، با اشاره به افزایش تعداد کودکان مبتلا به ویروس کرونا در کشور اظهار کرد: در ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور، رقمی معادل ٢ درصد و كمتر برای ابتلای كودكان گزارش شده بود اما به تدريج آمار ابتلای اين گروه سنی افزايش يافت به طوری كه در آخرين وبينارهای بين المللی رقم ١٥ درصد هم مطرح شد.

وی در مورد اینکه آیا تعداد کودکان مبتلا به کرونا مشخص است یا خیر، افزود: فعلا آمار دقيقی از ابتلای كودكان کرونایی در كشور نداریم اما مواردی از مرگ با تابلوی ديسترس تنفسی و همي‌نطور سندروم التهابی چند سيستمی (مشابه كاوازاكی ) و شوك در ايران گزارش شده که به نظر می‌ رسد در كودكان بدون بيماری زمينه‌ای هم موارد شديد رخ می‌دهد.

سخنگوی وزارت بهداشت بیان کرد: از طرفی محدود بودن تخت‌های آیسی‌یوی كودكان در كشور نیز به مشكلات مديريت بیماری کرونا در كودكان به مشکلات دامن می‌زند.

لاری بیان کرد: نشانه‌هایی نظير علائم گوارشی و پوستی و تشنج كه مشابه ساير بيماری‌های شايع در اين سنين است باعث تاخير در تشخيص می‌شود كه خود شانس انتقال به بزرگسالان و سالمندان را افزايش می‌دهد.
آنا

۱۳۹۹/۴/۹

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...