نسخه چاپی

انواع لاستیك در اولویت نظارتی قرار دارد

عکس خبري -انواع لاستيک در اولويت نظارتي قرار دارد

مدیر كل نظارت بر كالا‌های غیرفلزی سازمان حمایت: بر اساس مصوبات اخیر كارگروه تنظیم بازار، انواع لاستیك در اولویت نظارتی قرار دارد.

به گزارش نما به نقل از سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان؛ سیّدمحمّدحسین مولاخوا گفت: تایر خودور مجددا در کنار سایر اقلام اساسی در زمره کالا‌های اولویت دار نظارتی قرار گرفت و ضرورت رصد و پایش مستمر توزیع، قیمت و رسیدگی به شکایات احتمالی آن به سازمان‌های صنعت معدن و تجارت استان‌ها اعلام شده است.
به گفته وی؛ با توجه به اینکه کالای مزبور در زمره اقلام اعلام موجودی بوده و عرضه مستمر آن ضروری است در شرایط فعلی در صورت اعلام نکردن موجودی، عرضه نکردن و همچنین نگهداری آن در انبار‌های غیر رسمی، تخلف و احتکار محسوب می‌شود و بازرسان اقدام قانونی خواهند کرد.
مدیر کل نظارت بر کالا‌های غیرفلزی سازمان حمایت در همین راستا ادامه داد: براساس تصمیمات ستاد کارگروه تنظیم بازار، قیمت انواع تایر تولید داخل به دلیل تامین نشدن ارز برای مواد اولیه مصرفی در ۵ ماهه گذشته و با تغییر ارز رسمی به نیمایی بطور علی الحساب با افزایش قیمت ۳۰ درصدی نسبت به سال گذشته موافقت شد که پس از دریافت نرخنامه رسمی شرکت‌ها و کنترل رعایت میزان افزایش قیمت و ضرایب سود عمده و خرده فروشی، سریعاٌ موضوع به سازمان‌های صمت استان‌ها، شرکت‌ها و ... ابلاغ و اطلاع رسانی شد ضمنا با توجه به بررسی‌های انجام شده از سطح بازار شرکت‌های تولیدی نسبت به اعلام و توزیع سبد تایر به عاملین خود اقدام کرده اند.
ثبت: ۱۳۹۹/۴/۱۴

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: