نسخه چاپی

آخرین مهلت ویرایش اطلاعات متقاضیان مسكن ملی

عکس خبري -آخرين مهلت ويرايش اطلاعات متقاضيان مسکن ملي

براساس اعلام وزارت راه و شهرسازی امروز مهلت ویرایش اطلاعات متقاضیان مسكن ملی به پایان می‌رسد.

به گزارش نما، از اواسط آبان ۹۸ ثبت نام طرح ملی اقدام ملی مسکن با هدف خانه دار کردن اقشار متوسط و کم درآمد جامعه آغاز شد.

تا این لحظه دو مرحله ثبت نام برای واگذاری واحدهای مسکونی طرح اقدام ملی انجام شده است به طوریکه در مرحله اول بالغ بر ۲۳۴ هزار و ۲۵۰ نفر و در مرحله دوم حدود ۵۳۰ نفر از طریق سامانه اینترنتی و بیش از ۸۰۰ هزار نفر از طریق پیامک ثبت نام را انجام دادند.

این طور که آمارها نشان می‌دهد بیشترین میزان مشارکت در طرح اقدام ملی مسکن متعلق به تهرانی‌ها با ۱۵۵ هزار نفر و کمترین میزان مشارکت مربط به استان کهگیلویه و بویراحمد با ۶۳ هزار نفر بوده است.

براساس اطلاعیه وزارت راه و شهرسازی متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن مرحله اول، مرحله دوم و ثبت نام پیامکی که استعلامات آن‌ها مورد بررسی قرار گرفته و در حال حاضر در وضعیت «در انتظار بررسی» قرار دارند ایجاد شده است تا پایان امروز ۱۴ تیر ۹۸ فرصت دارند تا ویرایش اطلاعات خود را انجام دهند.

متقاضیان می‌توانند با مراجعه به بخش «مشاهده درخواست متقاضی» در سامانه مدیریت طرح اقدام ملی مسکن به نشانی، tem.mrud.ir نسبت به ویرایش اطلاعات خود اقدام کنند.

براساس اعلام مسئولان وزارت راه و شهرسازی تسهیلات اقدام ملی مسکن برای هر واحد مسکن ملی ۱۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

همچنین آورده سازنده برای هر واحد حداکثر ۲۰ درصد است و ۸۰ درصد تسهیلات به هر واحد به سازندگان تعلق می‌گیرد.

لازم به ذکر است که تسهیلاتی که سازندگان برای ساخت مسکن ملی دریافت می‌کنند قابل انتقال به خریدار است و خریداران متعهد می‌شوند، بازپرداخت تسهیلات خریداری شده را پرداخت کنند.

در سطح کشور بر اساس تفاهم‌نامه‌هایی که با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و مجموعه دستگاه‌های متولی ساخت مسکن از جمله ستاد اجرایی فرمان امام (ره) منعقد شد، اراضی بخش عمده‌ای از مسکن ملی توسط سازمان ملی زمین و مسکن تامین شده و در اختیار دستگاه‌ها و نهادهای متولی ساخت مسکن قرار گرفته است.

قرار است طرح اقدام ملی مسکن طی ۲۴ ماه پس از آغاز عملیات اجرایی تکمیل شود که این مهم مشروط به انجام تعهد دوطرف یعنی سازنده و مردم است که باید بجز مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات دولتی مابقی قیمت ساخت را به موقع واریز کنند تا منابع ریالی طرح تامین شود.
منبع: میزان
ثبت: ۱۳۹۹/۴/۱۴

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 
آخرین اخبار...