نسخه چاپی

انواع لاستیك در اولویت نظارتی قرار گرفت

عکس خبري -انواع لاستيک در اولويت نظارتي قرار گرفت

مدیر كل نظارت بر كالاهای غیرفلزی سازمان حمایت گفت : بر اساس مصوبات اخیر كارگروه تنظیم بازار، تایر خودرو مجددا در اولویت نظارت قرار گرفت.

به گزارش نما به نقل از سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان، سیدمحمدحسین مولاخواه گفت: براساس مصوبات اخیر کارگروه تنظیم بازار تایر خودرو مجددا در کنار سایر اقلام اساسی در زمره کالاهای اولویت دار نظارتی قرار گرفت و ضرورت رصد و پایش مستمر توزیع ، قیمت و رسیدگی به شکایات احتمالی آن به سازمان های صنعت معدن و تجارت استانها اعلام شده است.

به گفته این مقام مسئول با توجه به اینکه کالای مزبور در زمره اقلام اعلام موجودی بوده و عرضه مستمر آن ضروری می باشد، در شرایط فعلی در صورت عدم اعلام موجودی و عدم عرضه و همچنین نگهداری آن در انبارهای غیر رسمی تخلف احتکار محسوب و اقدام قانونی از سوی بازرسان صورت خواهد پذیرفت.

مدیر کل نظارت بر کالاهای غیرفلزی سازمان حمایت در همین راستا ادامه داد: براساس تصمیمات ستاد کارگروه تنظیم بازار ، قیمت انواع تایر تولید داخل به دلیل عدم تامین ارز برای مواد اولیه مصرفی طی 5 ماهه گذشته و با تغییر ارز رسمی به نیمایی بطور علی الحساب با افزایش قیمت 30 درصدی نسبت به سال گذشته موافقت شد که پس از دریافت نرخنامه رسمی شرکتها و کنترل رعایت میزان افزایش قیمت و ضرایب سود عمده و خرده فروشی، سریعاٌ موضوع به سازمانهای صمت استانها ، شرکتها و ... ابلاغ و اطلاع رسانی شد؛ ضمنا با توجه به بررسیهای انجام شده از سطح بازار شرکتهای تولیدی نسبت به اعلام و توزیع سبد تایر به عاملین خود اقدام کرده‌اند.
ثبت: ۱۳۹۹/۴/۱۴

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: