نسخه چاپی

جمعیت سفیدپوستان در آمریكا آب رفت/ رشد جمعیت اقلیت‌ها

عکس خبري -جمعيت سفيدپوستان در آمريکا آب رفت/ رشد جمعيت اقليت‌ها

تعداد سفید پوستان غیر اسپانیایی تبار ۶۱ درصد جمعیت آمریكا را در ۲۰۱۹ تشكیل می داد. تعداد آنها ۹۰۰۰ نفر نسبت به سرشماری ۲۰۱۰ كاهش یافته و به ۱۹۷ میلیون نفر رسیده است.

به گزارش نما به نقل از بلومبرگ، طبق جدیدترین گزارش اداره آمار آمریکا، اقلیت های نژادی و قومی این کشور کل رشد جمعیت آمریکا را طی دهه گذشته تشکیل داده اند.

این اطلاعات بر تنوع رشد جمعیت آمریکا تاکید کرده و نشان می دهد که این روند ادامه خواهد داشت چون جمعیت سفید پوست آمریکا پا به سن گذاشته و نرخ پایین تولد باعث کاهش سهم آنها از جمعیت این کشور می‌شود. تعداد سفید پوستان غیر اسپانیایی تبار 61 درصد جمعیت آمریکا را در 2019 تشکیل می داد. تعداد آنها 9000 نفر نسبت به سرشماری 2010 کاهش یافته و به 197 میلیون نفر رسیده است.

طی همین دوره، 10.1 میلیون نفر از اسپانیایی تبارها به جمعیت آمریکا اضافه شده اند. متوسط سن سفید پوستان غیر اسپانیایی تبار تا 43.7 سال افزایش یافته که بیش از یک دهه بالاتر از میانگین سنی اسپانیایی تبارها از هر نژادی است که شامل سیاه پوستان و شهروندان آمریکایی-آسیایی هم می‌شود.

طبق گزارش ویلیام فری، یکی از کارشناسان موسسه بروکینگز، کاهش سهم جمعیت سفید پوست در سراسر آمریکا گسترده شده است و این کاهش طی چند سال گذشته با پایین آمدن نرخ تولد درمیان زنان سفید پوست و افزایش مرگ شدیدتر شده است. این مرگ ها عموما مربوط می شود به افسردگی های ناشی از مصرف مواد مخدر هستند.

طبق گفته فری، اگر ارقام ارائه داده شده در سرشماری سال 2020 هم تایید شوند، این اولین بار از زمان اولین سرشماری در 1790 است که جمعیت سفید پوست هیچ رشدی نداشته است.

سهم سفیدپوستان از جمعیت آمریکا در تمام 50 ایالت آن کاهش یافته و تنها در منطقه کلمبیا بالا رفته است.

بیش از یک چهارم از 100 کلانشهر آمریکا اقلیت سفیدپوست را دارند که شامل آتلانتا، دالاس، لس آنجلس، نیویورک و واشنگتن می شود. شهرهایی که در سال گذشته میلادی بیشترین جمعیت سفیدپوست را داشتندعبارتند از: ماین، ورمونت، ویرجینیای غربی و نیوهمپشایر.
منبع: تسنیم

۱۳۹۹/۴/۱۵

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: