نسخه چاپی

واكنش سازمان غذا و داروی آمریكا به ادعاهای كرونایی ترامپ

عکس خبري -واکنش سازمان غذا و داروي آمريکا به ادعاهاي کرونايي ترامپ

كمیسیونر سازمان غذا و داروی آمریكا در واكنش به ادعاهای رئیس‌جمهور این كشور گفت، شیوع ویروس كرونا یك همه‌گیری جهانی پرشتاب است و هر یك مورد مرگ یا ابتلا تأسف‌برانگیز است.به گزارش نما، «استفان هان» کمیسیونر سازمان غذا و داروی آمریکا در واکنش به ادعاهای «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا گفت، مردم ویروس کرونا را جدی بگیرند.

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه «اِن‌بی‌سی نیوز»، هان در مصاحبه‌ای گفت: «نمی‌خواهم وارد این بحث شوم که چه کسی درست می‌گوید و چه کسی غلط، اما با مشکلی جدی روبه‌رو هستیم. مردم باید این بیماری [شیوع ویروس کرونا] را جدی بگیرند».

این مقام دولت آمریکا گفت:‌ «باید کاری کنیم که جلوی این موج را بگیریم. ما این قدرت را داریم که با پیروی از دستورالعمل‌های کاخ سفید و مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها این کار را انجام دهیم».

هان ضمن تأکید بر این‌که «مردم باید این [بیماری] را جدی بگیرند»، افزود کارگروه ویژه کاخ سفید بابت افزایش سریع موارد ابتدا در نیمه جنوبی آمریکا نگران است.

وی در ادامه گفت، اوضاع نسبت به چند ماه پیش متفاوت است زیرا موارد ابتلا میان جوانان افزایش یافته است.

هان در پاسخ به ادعاهای اخیر ترامپ گفت:‌ «این یک شیوع پرشتاب است، یک همه‌گیری جهانی پرسرعت است و هر یک مورد مرگ با ابتلا، تأسف‌برانگیز است و ما می‌خواهیم هرکاری که می‌توانیم برای توقف آن انجام دهیم».

ترامپ روز شنبه در سخنرانی روز استقلال آمریکا گفته بود: «۹۹ درصد از موارد ابتلا [به ویروس کرونا] کاملاً بی‌خطر هستند».

هان درباره این ادعای ترامپ گفت، ۴۰ میلیون تست کرونا در آمریکا گرفته شده است و شاید منظور رئیس‌جمهور این بوده که بسیاری از افرادی که ابتلای آن‌ها مثبت اعلام شده، فاقد علائم بوده‌اند.

ترامپ در حالی این ادعا را مطرح کرده است که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا از مرز ۲.۸ میلیون نفر عبور کرده و شمار جان باختگان نیز به ۱۳۰ هزار نفر رسیده است.

تا کنون شمار زیادی از سیاست‌مداران آمریکایی بی‌ملاحظگی و پاسخ ضعیف دولت ترامپ به شیوع ویروس کرونا در این کشور را به باد انتقاد گرفته‌اند.
منبع: فارس
ثبت: ۱۳۹۹/۴/۱۶

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 
آخرین اخبار...