نسخه چاپی

كربكندی: بوناچیچ را دلال‌ها آوردند/ تلاش برای رسیدن به پرسپولیس بیهوده است

عکس خبري -کربکندي: بوناچيچ را دلال‌ها آوردند/ تلاش براي رسيدن به پرسپوليس بيهوده است

بوناچیچ را دلیك كارشناس فوتبال می‌گوید بازی های لیگ برتر بی كیفیت و بی خاصیت است و بازیكنان به علت ناآمادگی، استرس ناشی از كرونا و همین طور شروع فصل آینده كمتر در بازی‌ها درگیر می‌شوند.ال‌ها آوردند

به گزارش نما،‌ رسول کربکندی درباره شیوع کرونا در میان تیم های لیگ برتری اظهار کرد: پیش بینی می‌شد که از حیث رعایت پروتکل بهداشتی به مشکل بخوریم. روی پروتکل ها نظارت دقیقی وجود ندارد و از طرفی امکانات کاملی مانند اروپا نداریم. متاسفانه نمی دانم که چه سماجتی بر برگزاری مسابقاتی وجود دارد که سودی ندارد. از طرفی ابتلای بازیکنان و عوامل تیم ها به کرونا هم خطرناک است و اگر جان ورزشکاری به خطر بیفتد، جام و قهرمانی لیگ را زیر سوال می برد.

* در نزدیکی یک فاجعه هستیم

وی تاکید کرد: ما در حال نزدیک شدن به یک فاجعه هستیم. ابتلای هفت، هشت نفر از یک تیم به ویروس کرونا و برگزاری بازی‌ها خطرناک است. نمی توانیم به بازیکن بگوییم یارگیری نکند. از طرفی فاصله کوتاه بازی ها و عدم آمادگی بازیکنان هم مطرح است که می تواند مصدومیت های سنگینی به بار بیاورد. شیوع کرونا در دو تیم نسبتا متمول در وضعیت کنونی یک هشدار بزرگ به متولیان فوتبال است. وقتی این دو تیم نمی توانند رعایت کنند، از سایر تیم ها انتظاری نیست.

این کارشناس فوتبال با بیان اینکه چرخه بیماری در حال دست به دست شدن است، خاطرنشان کرد: ما می خواهیم با برگزاری فوتبال خودمان را با اروپا مقایسه کنیم که امکانات بسیار زیادی دارد. باشگاه های ما در هزینه های جاری خود هم مانده‌اند. هیچ یک از پروتکل ها به طور کامل اجرا نمی شود. از طرفی آنها فرهنگ رعایت پروتکل را دارند اما ما خیلی جدی نگرفتیم و می بینیم مردم چطور در سطح شهر رفت و آمد می کنند.

* کی بازی‌های معوقه استقلال و فولاد برگزار می شود؟

کربکندی به بازی های معوقه استقلال و فولاد در هفته های آینده اشاره کرد و افزود: چه زمانی می خواهند بازی های معوقه را برگزار کنند؟ ما هم فصل جاری و هم فصل آینده را از دست می دهیم. از فدراسیونی که صاحب و رییس ندارد و در گیرودار اساسنامه قرار گرفته، انتطار معجزه داریم.

* فوتبالیست‌ها به خاطر فصل بعد، در بازی‌ها درگیر نمی شوند

سرمربی سابق ذوب آهن با اشاره به نگرانی فوتبالیست های برای تیم سال آینده‌شان، گفت: خیلی از فوتبالیست ها در انتظار تعیین تیم فصل بعد خود هستند و به همین دلیل در بازی ها خیلی درگیر نمی شوند. ما شاهد بازی های بی خاصیت و بی کیفیتی هستیم.


* بازی‌های بی خاصیت و بی کیفیت را شاهد هستیم

وی در واکنش به اینکه آیا برگزاری فوتبال با کیفیت کنونی کمکی به سرمربی تیم ملی در انتخاب بازیکنان مدنظرش خواهد کرد یا خیر، گفت: در حال حاضر بازی های بی خاصیت و بی کیفیتی را شاهد هستیم. فقط امتیازات بین تیم ها ردوبدل می شود و این اتفاق کمکی به فوتبال ایران نمی کند.

کربکندی همچنین درباره انتخاب لوکا بوناچیچ برای هدایت ذوب آهن که در نخستین بازی از تیم قهرنشین با چهار گل شکست خورد گفت: حدود دو ماه است که به باشگاه نمی روم. به خاطر مسائلی که وجود دارد، دیگر در سمت رییس سازمان فوتبال ذوب آهن حضور ندارم. ذوب آهن داشت با دو کاپیتان سابق و مربیان خارجی خودش تمرین می کرد که لوکا بوناچیچ را آوردند. او در سال های گذشته نتایج خوبی نگرفته و یک مربی تندخو با برخوردهای غیرحرفه ای است، شاید پیش بینی نمی شد که او چهار گل از تیم قعرجدولی بخورد اما دلال ها او را به ذوب آهن آوردند.

* بوناچیچ بازیکنانش را تهدید کرده است

این کارشناس فوتبال به رفتار نامناسب بوناچیچ با بازیکنان ذوب آهن اشاره کرد و گفت: الان در مقطعی هستیم که باید با مهربانی از بازیکن بازی بگیریم. آنطور که شنیدم بوناچیچ بین دو نیمه بازی با شهرخودرو بازیکنان را تهدید کرده که اگر خوب بازی نکنند، آن ها را بیرون می گذارد. این مسائل باعث می شود بازیکن با تفکرات مربی سازگار نشود. آرزو می کنم ذوب آهن در لیگ بماند و با این همه قدمت دچار لطمه نشود.

* مربیان خارجی جوابگو نیستند

او ادامه داد: وقتی مربیان خارجی تیم را از ابتدا در اختیار نداشته باشند، جوابگو نخواهند بود، چه برسد که برای هفت، هشت بازی آخر جوابگو باشند. همه این ها مسائلی است که امیدوارم در ذوب آهن تاثیر منفی نگذارد. به نظرم اگر لیگ را تعطیل کنند به نفع همه است.

* تلاش برای رسیدن به پرسپولیس بیهوده است

کربکندی درباره اینکه آیا تیم های صدرنشین شانسی برای گرفتن قهرمانی از پرسپولیس دارند، گفت: برای قهرمانی که تیمی جز پرسپولیس امیدی ندارد. الان فاصله در صدر جدول ۱۲ امتیاز شده است. تلاش برای قهرمانی بیهوده است. ضمن اینکه پرسپولیس تیمی است که به بردن عادت کرده و برای قهرمانی تلاش می کند. یکی از دغدغه های ما در برگزاری لیگ همین است که سهمیه ها را مشخص کنیم.
منبع: ایسنا

۱۳۹۹/۴/۱۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...