نسخه چاپی

توضیح جدید WHO درباره انتقال كرونا از طریق هوا

عکس خبري -توضيح جديد WHO درباره انتقال کرونا از طريق هوا

سازمان جهانی بهداشت می‌گوید شواهد فزاینده‌ای درباره انتقال ویروس كرونا از طریق هوا وجود دارد اما این مسئله هنوز قطعی نیست.

به گزارش نما، سازمان جهانی بهداشت سه‌شنبه درباره مسائل اخیر مطرح‌شده در خصوص انتقال ویروس کرونا از طریق هوا توضیحاتی ارائه کرد.

سازمان جهانی بهداشت گفت شواهد درباره اینکه این ویروس از طریق هوا منتقل می‌شود رو به افزایش است اما این مسئله هنوز قطعی نیست.


بیش از ۲۰۰ دانشمند روز گذشته (دوشنبه) در نامه‌ای به سازمان جهانی بهداشت از این سازمان خواستند اعلام کند ویروس کرونا از طریق هوا قابل انتقال است.

دانشمندان در این نامه نوشته‌اند: «مطالعات با قطعیت نشان داده‌اند که ویروس‌ها حین تنفس، صحبت و سرفه به صورت قطرات ریز و شناور در هوا منتشر می‌شوند.»


سازمان جهانی بهداشت در بیانیه‌های قبلی تأکید کرده که راه انتقال کووید-۱۹ از طریق قطرات تنفسی با اندازه‌های بزرگتر که است هنگام سرفه یا عطسه فرد بر روی زمین می‌افتند. این سازمان احتمال انتقال ویروس از طریق هوا، مگر در شرایط خاص پزشکی را رد کرده است.

سازمان جهانی بهداشت روز سه‌شنبه به «شواهد جدید» درباره احتمال انتقال این ویروس از طریق هوا اذعان کرد.

«بندتا آلگرنازی»، کارشناس سازمان جهانی بهداشت امروز سه‌شنبه در ژنو گفت که این سازمان نگاه انعطاف‌پذیری به پیدا شدن شواهد جدید درباره روش‌های انتقال این ویروس دارد.
منبع: فارس
ثبت: ۱۳۹۹/۴/۱۹

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: