نسخه چاپی

نخست وزیر سوریه: به یكسره شدن كار تروریست‌ها نزدیك شده‌ایم

نخست‌وزیر سوریه با اشاره به توانایی‌های نیروهای مسلح این كشور تاكید كرد: سوریه با جانفشانی نیروهای مسلح خود، به سوی یكسره كردن جنگ با تروریسم پیش می‌رود و در عین حال برای پذیرش هرگونه پیشنهاد جهت پایان دادن به خشونت‌ها آماده است.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، وائل الحلقی، نخست وزیر سوریه در دیدار با نمایندگان اقشار مختلف مردم این کشور تاکید کرد: سوریه با جانفشانی‌ نیروهای مسلح خود در حال یکسره کردن جنگ با تروریسم و پایان دادن به پدیده تروریسم در کشور است و درگیری با گروه‌های مسلح به پایان خود نزدیک می‌شود.

وی ادامه داد: با وجود رویارویی مقتدرانه با تروریسم، در عین حال دولت سوریه برای پذیرش هرگونه طرح داخلی، منطقه‌ای و یا بین‌المللی که به حل و فصل بحران کشور از طریق گفت‌وگو بیانجامد آماده است اما با هرگونه دخالت خارجی در امور داخلی‌اش مقابله می‌کند.

در همین حال محمد الشعار، وزیر کشور سوریه نیز در سخنانی در جمع تعدادی از فارغ‌التحصیلان دانشکده افسریه این کشور گفت: سوریه بسیار قوی‌تر از توطئه‌هایی است که تروریست‌های تکفیری و دشمنان توطئه‌چین برای کشور در نظر گرفته‌اند و به فضل اراده و وحدت ملی خود و نیز رهبری کشور، از وضعیت کنونی خارج خواهد شد.

وی عنوان داشت: جنگی که هم‌اکنون سوریه با آن روبه‌روست با نقشه کشورهای اپریالیستی و صهیونیسم جهانی برای هدف قرار دادن استقلال و حاکمیت سوریه به راه افتاده و دلیل آن نیز حمایت سوریه از مقاومت و رد دیکته‌های آمریکا و دیگر استعمارگران است.

وزیر کشور سوریه افزود: آنچه که برای آمریکا مهم است، حمایت از امنیت اسرائیل و به یغما بردن نفت کشورهای عربی است و برای رسیدن به این خواست خود، از هیچ اقدامی از جمله دامن زدن به اختلافات منطقه‌ای و توطئه علیه دیگر کشورها ابایی ندارد.

وی با اشاره به تحولات بهار عربی گفت: آنچه که آن را بهار عربی می‌نامند، در واقع چیزی جز پاییز فتنه نیست که برخی‌ها با مسلح کردن تروریست‌ها و مزدوران و با کمک مالی کشورهای منطقه‌ای سعی دارند سوریه را با استفاده از آن از نقش خود در جهان و منطقه دور سازند.
ثبت: ۱۳۹۱/۹/۵

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: