نسخه چاپی

قانون جدید درباره مدال كمیل قاسمی چه می‌گوید؟

عکس خبري -قانون جديد درباره مدال کميل قاسمي چه مي‌گويد؟

اتحادیه جهانی كشتی در آخرین بروزرسانی كتاب مقرراتش، نسبت به تكمیل قوانین خود در مورد كشتی‌گیرانی كه در دیدار فینال دوپینگ كرده باشند، اقدام كرده است.

به گزارش نما، در قوانین سال 2019 میلادی اتحادیه جهانی کشتی، در صورتی که نفر اول یک وزن دوپینگ کرده بود، مدال طلا به نفر دوم تعلق می‌گرفت و مدال نقره نیز به کشتی‌گیری که توسط کشتی‌گیر دوپینگی در جریان مسابقات شکست خورده بود و به مدال برنز رسیده بود، تعلق می‌گرفت و مدال برنز آن وزن نیز به نفر پنجم همان گروه اهدا می‌شد. اگر نفر دوم دوپینگ کرده بود، مدال نقره آن فرد به بازنده آن کشتی‌گیر که صاحب مدال برنز شده بود می‌رسید و مدال برنز نیز به نفر پنجم همان گروه اهدا می‌شد.

بیشتر بخوانید:

نکته‌ای که در قانون قبلی اتحادیه جهانی لحاظ نشده بود، این بود که اگر دو کشتی‌گیر در دیدار فینال دوپینگ کرده و از جدول مسابقات حذف شده باشند، مدال طلای این وزن به چه کسی خواهد رسید، به این دلیل که نتیجه این مسابقه با توجه به حذف دو کشتی‌گیر معتبر نخواهد بود.

اتحادیه جهانی کشتی با توجه به این خلاء قانونی در کتاب مقررات خود در سال 2020 اقدام به بروزرسانی قوانین در این زمینه کرد که اگر دو کشتی‌گیر در دیدار فینال دوپینگ کرده باشند، مدال طلا به دو نفر بازنده این کشتی گیران که حائز مدال برنز شده اند خواهد رسید و نفرات پنجم نیز صاحب مدال برنز می‌شوند و مدال نقره به کشتی گیری داده نخواهد شد.

منبع: فدراسیون کشتی
ثبت: ۱۳۹۹/۴/۲۲

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: