نسخه چاپی

همكاری چین با ایران، تغییر راهبرد پكن مقابل آمریكا

عکس خبري -همکاري چين با ايران، تغيير راهبرد پکن مقابل آمريکا

همكاری فزاینده چین با ایران در عرصه‌های مختلف نمادی از تغییر راهبرد پكن در برابر واشنگتن است و اشتیاق این كشور را برای مقاومت در برابر سیاست‌های یكجانبه آمریكا نشان می‌دهد.

به گزارش نما، روزنامه «ساوت چاینا مورنینگ پست» هنگ‌کنگ چین نوشت که همکاری فزاینده چین با ایران در عرصه‌های مختلف نمادی از تغییر راهبرد پکن در برابر واشنگتن است و اشتیاق این کشور را برای مقاومت در برابر سیاست‌های یکجانبه آمریکا نشان می‌دهد.

«ساوت چاینا» روز یکشنبه در گزارش خود آورده است که فرقی نمی‌کند در آینده چه‌کسی سکان کاخ سفید را در اختیار بگیرد هرچه می‌گذرد اشتیاق بیشتری از سوی چین برای مقابله با آمریکا دیده می‌شود.

روزنامه به شکل‌گیری جبهه‌های مختلف مقاومت در برابر آمریکا اشاره کرده و نوشته است این‌که چه‌کسی در آمریکا روی کار بیاید، شاید دیگر تفاوت زیادی نداشته باشد زیرا جهان کاملاً متحول شده است و کشورهایی هستند که تمایل به مقابله با آمریکا نشان می‌دهند.

گزارش به سیاست‌های چین می‌پردازد که شکل بسیار رادیکال‌تری در برابر آمریکا گرفته است و این‌که پکن صراحتاً رودرروی آمریکا ایستاده است از سوی دیگر افزایش همکاری‌هایش با تهران نیز نشان می‌دهد که چه تحولاتی در راه است.

ساوت چاینا افزایش همکاری چین با ایران را یکی از جسورانه‌ترین تلاش‌ها از سوی پکن در راستای تحولات ژئوپولیتیک ارزیابی کرده و نوشته است: امروز دیگر کشورها اعتمادشان را به واشنگتن از دست داده‌اند.

گزارش تأکید کرده است ایران و بسیاری از کشورهای دیگر هرگز به امضای آمریکا پای یک پیمان و توافقنامه اعتماد نخواهند کرد امروز همه می‌خواهند از وابستگی خود به آمریکا بکاهند و اگر بتوانند وابستگی کمتری به تجارت آمریکا و دلار آمریکا داشته باشند.

«وانگ یی» وزیر خارجه چین در گفت‌وگو با همتای روس خود از یکجانبه‌گرایی و زورگویی آمریکا سخن به میان آورد که به نهایت رسیده است و گفت: آمریکا عقل، اعتبار و اخلاق خود را از دست داده است.
منبع: تسنیم

۱۳۹۹/۴/۲۹

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...