نسخه چاپی

بهاروند: كسی نمی‌تواند به داوران اتهام بزند

عکس خبري -بهاروند: کسي نمي‌تواند به داوران اتهام بزند

سرپرست فدراسیون فوتبال در جلسه بررسی اتفاقات داوری بازی ذوب‌آهن و ماشین‌سازی گفت: داوران فوتبال ما خالص و بی‌منت تلاش می‌كنند و كسی نمی‌تواند در فضای مجازی و حقیقی اتهامی به آنان وارد كند.

به گزارش نما، نشست مشترک اعضای کمیته و دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال با سرپرست و دبیرکل فدراسیون برگزار شد. در این جلسه که امروز(یکشنبه) برپا شد، حیدر بهاروند، سرپرست فدراسیون فوتبال با تاکید بر ضرورت همگرایی در جهت تقویت سطح داوری در رقابت‌ها عنوان کرد: خانواده بزرگ داوری در ارتقا فوتبال کشور جایگاه رفیعی دارد. بر این اساس، وظیفه ذاتی مدیران داوری در فدراسیون فوتبال این است که با همه توان در جهت بهره‌مندی از ظرفیت‌های مختلف در این حوزه پیشگام باشند. این موضوع جز با حفظ آرامش، کار دقیق، تلاش بی‌وقفه و وفاق و همدلی محقق نخواهد شد و انتظار همگان این است که کمیته و دپارتمان داوری همچنان در این مسیر گام بردارند تا فوتبال در این مقطع آسیب نبیند.

وی افزود: داوران فوتبال ما خالص و بی‌منت تلاش می‌کنند و کسی نمی‌تواند در فضای مجازی و حقیقی اتهامی به آنان وارد کند. در این میان، اما موضوع مهمی وجود دارد و اینکه روند قضاوت‌ها باید در فضایی باشد که حداقل اشتباه حادث شود و تیم‌ها لطمه نخورند.


در ادامه این نشست، مهدی محمد نبی، دبیرکل فدراسیون فوتبال عنوان کرد: لیگ‌های باشگاهی با توجه به شرایط خاصی که به دلیل شیوع ویروس کرونا در سطح چهان پدید آمده است، با پروتکل‌های خاص و الزامات مشخص آغاز شد اما فدراسیون و سازمان لیگ تلاش کردند با تعامل و هماهنگی با مراجع ذی‌ربط و مدیران باشگاه‌ها بهترین روند در این باره طی شود. بی‌تردید، داوری در این مسیر پیشگام است و برگزاری دوره‌های آموزشی مختلف در این باب هم در همین مسیر طراحی می‌شود. در این شرایط، برنامه‌ریزی منسجم در بحث بررسی میدانی، چیدمان داوران و آنالیز دائمی عملکرد آنان اجرا می‌شود و بدون شک، داوران شایسته فوتبال کشور هم در این وضعیت حساس با تمرکز بالا همچون همیشه می‌توانند نقش خود را به خوبی ایفا کنند.

سپس فیلم رقابت تیم‌های ذوب آهن اصفهان و ماشین‌سازی به تصویر کشیده شد و زوایای مختلف مربوط به قضاوت تیم داوری این مسابقه توسط اعضای کمیته و رییس دپارتمان داوری به نقد کشیده شد. سپس توضیحات مقتضی بر اساس آنالیزهای صورت گرفته و گزارش‌های دریافتی ارائه و تصمیمات لازم در این باره اتخاذ شد.
منبع: ایرنا

۱۳۹۹/۴/۲۹

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...