نسخه چاپی

ظریف با سید عمار الحكیم دیدار كرد

عکس خبري -ظريف با سيد عمار الحکيم ديدار کرد

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران در ادامه دیدارهایش در بغداد با رهبر جریان حكمت ملی عراق دیدار و گفت‌وگو كرد.

به گزارش نما، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در ادامه دیدارها و رایزنی‌هایش در بغداد با سید عمار الحکیم، رهبر جریان حکمت ملی عراق و ائتلاف عراقیون دیدار و گفت‌وگو کرد.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در رأس هیأتی به بغداد سفر کرده پیش از این با «برهم صالح» رئیس جمهور، «هادی العامری» رئیس ائتلاف فتح، «فؤاد حسین» وزیر خارجه و «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر عراق دیدار و گفت‌وگو کرد.

دو طرف در این دیدار در خصوص ابعاد و مسائل مختلف روابط ایران و عراق و مهمترین مسائل منطقه‌ای به رایزنی پرداختند.

محسن بهاروند معاون امور حقوقی و بین‌المللی، علیرضا عنایتی دستیار وزیر امور خارجه و مدیرکل خلیج فارس وزارت امور و سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ظریف را در این سفر همراهی می‌کنند.

وزیر خارجه و هیأت همراه در بدو ورود به عراق با حضور در محل شهادت سردار شهید قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرده و فاتحه قرائت کردند.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران همچنین قرار است در ادامه دیدارهایش با مقامات عراقی با محمد الحلبوسی رئیس پارلمان، «فائق زیدان» رئیس شورای عالی قضایی عراق، «فالح الفیاض» رئیس سازمان الحشد الشعبی نیز دیدار کند و بعدازظهر امروز نیز به دعوت نیچروان بارزانی به اقلیم کردستان عراق سفر خواهد کرد.
منبع: فارس

۱۳۹۹/۴/۲۹

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...