نسخه چاپی

نخستین حمله هوایی تركیه به منطقه نزدیك «دهوك» عراق

عکس خبري -نخستين حمله هوايي ترکيه به منطقه نزديک «دهوک» عراق

هواپیماهای جنگی تركیه در دو نوبت منطقه نزدیك به مركز استان «دهوك» در شمال عراق را بمباران كردند.

به گزارش نما، یک مسئول محلی در شمال عراق گفت که هواپیماهای جنگی ترکیه جمعه شب (دیشب) در دو نوبت یک منطقه در فاصله ۵۰ کیلومتری مرکز استان دهوک در اقلیم کردستان را بمباران کردند.

«مشتاق عصمت» مدیر ناحیه مانکیش گفت که هواپیماهای جنگی ترکیه دره «شکفتکی» در مجاورت روستای کربلی در ناحیه مانکیش واقع در شمال استان دهوک را بمباران کردند.

طبق گزارش وبگاه «شفق نیوز»، وی افزود که برآورد میزان خسارت وارده به این منطقه در نتیجه این حمله در حال حاضر به دلیل دشواری دسترسی به این منطقه، مشکل است و عناصر پ.ک.ک نیز در این منطقه حضور دارند.

مشتاق همچنین گفت که این نخستین بار است که هواپیماهای ترکیه حومه روستای کربلی که شماری از خانواده‌ها در آن ساکن هستند و از مرکز استان تنها ۵۰ کیلومتر فاصله دارد، بمباران کردند.

آنکارا اخیرا حملات به نقاط مرکزی در منطقه کردستان عراق را شدت بخشیده و ژوئن گذشته نیز عملیات زمینی در این منطقه انجام داد که تلفات انسانی و خسارت‌های مادی به دنبال داشت.

ترکیه می‌گوید که عناصر پ.ک.ک را هدف قرار می‌دهد حال آنکه این حملات با واکنش‌ حکومت منطقه کردستان مواجه شده و دولت فدرال عراق نیز این حملات را محکوم کرده و تا کنون دو مرتبه سفیر ترکیه را احضار و یادداشت اعتراضی شدیداللحن به او ارائه کرده‌ است.
منبع: فارس
ثبت: ۱۳۹۹/۵/۱۱

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: