نسخه چاپی

درگیری میان گروه‌های تحت حمایت تركیه و آمریكا در سوریه

عکس خبري -درگيري ميان گروه‌هاي تحت حمايت ترکيه و آمريکا در سوريه

یك پایگاه خبری نزدیك به معارضان سوریه خبر داد كه گروه‌های تروریستی تحت حمایت تركیه با شبه‌نظامیان كُرد تحت حمایت آمریكا در سوریه درگیر شدند.

به گزارش نما، پایگاه خبری گروه موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه»، امروز (شنبه)، از درگیری میان گروه‌های گروه‌های تروریستی تحت حمایت ترکیه و شبه‌نظامیان کُرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» در شمال شرق سوریه خبر داد.

طبق این گزارش، این نیروها بامداد امروز در اطراف روستای «ام حرمله» در حومه «رأس العین» (شمال شرق سوریه-نزدیک به مرز ترکیه) با یکدیگر درگیر شدند.

نیروهای دموکراتیک سوریه شبه‌نظامیان وابسته به نظامیان تروریست آمریکا هستند که در شرق و شمال شرق سوریه حضور دارند. روز گذشته یکی از سناتورهای جمهوری‌خواه آمریکا خبر داد که فرمانده شبه‌نظامیان کُرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» با یک شرکت نفتی آمریکایی، قرارداد بسته‌اند.دولت سوریه بارها تأکید کرده است که این شبه‌نظامیان و عناصر تروریست آمریکا در شرق و شمال شرق سوریه هدفی جز غارت نفت ندارند، و به حضور غیرقانونی آنان پایان خواهد داد.
دیدبان در ادامه گزارش داد که در این درگیری از دو طرف از پرتابه و مسلسل سنگین استفاده کرده‌اند؛ اما تا به این لحظه شمار تلفات این درگیری مشخص نشده است.

انتهای پیام/
منبع: فارس
ثبت: ۱۳۹۹/۵/۱۱

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 
آخرین اخبار...