نسخه چاپی

بهترین ترفند پاكسازی آرایش صورت

عکس خبري -بهترين ترفند پاکسازي آرايش صورت

روش های بسیار زیادی برای پاكسازی پوست از لوازم آرایش وجود دارد. ما در این مقاله با آموزش بهترین روش پاكسازی صورت، فواید و لزوم انجام آن پرداخته ایم و به شما كمك می كنیم پوستی درخشان، لطیف و جوان تر داشته باشید.


به گزارش نما، روش های بسیار زیادی برای پاکسازی پوست از لوازم آرایش وجود دارد. ما در این مقاله با آموزش بهترین روش پاکسازی صورت، فواید و لزوم انجام آن پرداخته ایم و به شما کمک می کنیم پوستی درخشان، لطیف و جوان تر داشته باشید. با ما همراه باشید تا در مورد پاکسازی پوست بیشتر بدانید.

امروزه استفاده از لوازم آرایشی به امری متداول و معمول در بین مردم تبدیل شده است. همه ما می دانیم مرتب و آراسته بودن از نظر ظاهری، اصلی مهم بر پذیرش افراد توسط اجتماع است و لوازم آرایش کمک زیادی در ایجاد ظاهری دلپذیر تر و پوشش نواقص کوچک و افزایش اعتماد به نفس خواهد کرد. اما لازم است بدانید استفاده روزانه از کرم های مختلف، پرایمر ها، رژ، ریمل ها و... بدون انجام پاکسازی بعد از آن باعث ایجاد مشکلات پوستی فراوان و پیری زودرس خواهد شد.

علاوه بر این بسیاری فکر می کنند تنها کسانی که در طول روز از لوازم آرایشی استفاده می کنند، باید از روش های پاکسازی استفاده کنند. اما انجام عمل پاکسازی پوست برای همه امری مهم و ضروری است. زیرا همه ما هر روزه در معرض آلودگی های زیادی قرار داریم و برای زدودن آلودگی ها از پوست و منافذ آن نیاز به پاکسازی عمیق پوست خواهیم داشت. به طور کلی پاکسازی پوست صورت سبب می شود تا سلول های مرده و نیز آلودگی هایی که روی پوست اجتماع پیدا کرده اند از بین رفته و شادی و طراوت به پوست صورت بازگردد.

5 دلیل برای پاکسازی پوست

از بین بردن آلودگی های پوست
جلوگیری از پیری زودرس
بازسازی دوباره پوست صورت
از بین بردن جای جوش ها
جلوگیری از افتادگی، چین و چروک پوست
آبرسانی به پوست صورت

پاکسازی انواع پوست

از آنجایی که افراد دارای پوست های مختلفی هستند، برای پاکسازی پوست خود باید روش های متفاوتی را به کار گیرند. در زیر ما پاکسازی انواع پوست را به طور مختصر شرح داده ایم:

پاکسازی پوست چرب

برای پاکسازی پوست چرب راهکارهای بسیاری وجود دارد. افراد دارای پوست های چرب باید موانع چربی روی پوست صورت خود را از بین ببرند تا اکسیژن به منافذ پوستی صورت رسیده و سلول های مرده از بین بروند. برداشتن موانع چربی روی پوست با پاکسازی قبل و بعد از استفاده از لوازم آرایشی سبب می شود تا مشکلاتی نظیر آکنه، لکه های پوستی، تیرگی و جوش ها کاهش پیدا کنند. از بهترین روش های پاکسازی پوست چرب بخور کردن است که باعث می شود منافذ بسته پوست باز شوند و اکسیژن رسانی تسهیل گردد.

پاکسازی پوست خشک

افرادی که پوست خشک دارند باید از وسایل بهداشتی مخصوصی استفاده کنند که قابلیت آبرسانی به پوست را نیز داشته باشند. این وسایل بهداشتی مانند شیر پاک کن های مخصوص پوست خشک، تونر ها با قابلیت اکسیژن رسانی و انواع مرطوب کننده و آبرسان باعث ایجاد طراوت و تازگی پوست می شوند. برعکس پوست چرب که بخور کردن به آن در پاکسازی پوست کمک می کند، در پوست خشک بخور کردن سبب افزایش خشکی پوست میشود و برای پاکسازی توصیه نمی شود.

گام به گام مراحل پاکسازی صورت

ترتیب مراحل پاکسازی دارای اهمیت وِیژه ای است که باید برای انجام آنها دقت کافی به عمل آید. این مراحل شامل موارد زیر است:

1.اولین مرحله پاکسازی آرایش

اولین مرحله برای پاکسازی آرایش، پاک کردن چشم ها و ابروهاست. برای این کار نیاز به یک پاک کننده چشم روغنی دارید. برای شروع پاکسازی یک گوش پاک کن یا پد را برداشته و به پاک کننده روغنی آغشته کنید. سپس چشم ها را بسته و با اندکی فشار مواد آرایشی را از چشم های خود پاک کنید.

2.نظافت پوست با شیر پاک کن

این مرحله پاکسازی لوازم آرایش شامل کرم پودر و رژگونه از صورت می باشد. در این مرحله باید حوصله کافی داشته و به خوبی اثر لوازم آرایش را از روی پوست صورت حذف کنید. باید دقت داشت که استفاده از آب در شستشوی پوست کافی نیست و حتما باید شیرپاک کن در حذف آلودگی ها و مواد آرایشی از همه جای صورت مثل خط رویش مو و پایین گوش ها شرکت کند. در انتهای این مرحله شاهد شفافیت و تازگی پوست خواهید بود.

پاک کردن رژ از روی لب ها

برای پاکسازی اثر رژ و دیگر لوازم آرایش از لب، باید از یک لایه وازلین در پوست های خشک و یا پاک کننده های بر پایه آب برای پوست های چرب استفاده کرد. سپس با یک پد تمیز لب ها را به صورت دایره ای از رژ پاک کنید. هیچ وقت پد را محکم روی لب ها نکشید. اینکار باعث تورم و قرمزی لب ها می شود.

4.استفاده از لوسیون

در این مرحله باید لوسیون را روی پوست صورت مالیده و به صورت دورانی ماساژ داده تا جذب پوست شود. این مرحله باعث شادابی و طراوت پوست صورت شما خواهد شد.

استفاده از تونر برای پاکسازی منافذ پوست

در این مرحله استفاده از تونر باعث از بین رفتن آلودگی ها و باز شدن منافذ پوست می شود. تونر که یک محلول پاک کننده بر پایه آب است، علاوه بر دفع آلودگی ها، PH پوست را تنظیم کرده و به بسته شدن منافذ پوست کمک می کند. هرچند که تونر برای انواع پوست ها مفید است، اما استفاده آن برای افراد با پوست های چرب بیشتر توصیه شده و بهتر است به صورت روزانه مصرف شود.

لایه برداری از پوست

کرم های زیادی برای لایه برداری از پوست وجود دارد. تنها باید کرم مناسب پوست خود را انتخاب و سازگاری آن را با پوست صورت خود امتحان کنید. میکرودرم و اسکراب صورت از جمله روش هایی هستند که در این مرحله از آنها استفاده می شود.

خارج کردن دانه های سر سیاه

دانه های سر سیاه گاهی به راحتی از پوست خارج می شوند. اما گاهی برای خارج کردن دانه های سرسیاه باید به آنها فشار وارد کرد. این قدم در میان مراحل پاکسازی از اهمیت بالایی برخوردار است.

رطوبت رسانی به پوست

در این مرحله باید با بخور دادن (در پوست چرب) یا استفاده از آبرسان ها (در پوست خشک) به پوست رطوبت رساند. این مرحله از پاکسازی سبب می شود تا منافذ پوست باز شده و دیگر روی صورت جوش ایجاد نشود.

ماساژ پوست صورت

بهتر است ماساژ پوست در تمامی مراحل پاکسازی انجام گیرد تا نتیجه مطلوبی حاصل شود. اما اگر تاکنون انجام آن را فراموش کردید، می توانید پس از رطوبت رسانی، به ماساژ اصولی نواحی مختلف صورت بپردازید.

10.استفاده از ماسک مناسب

استفاده از ماسک سبب می شود تا پوست صورت قوای جدیدی یافته و لطافت و نرمی خود را باز یابد. انتخاب ماسک مناسب نیز باید بر اساس جنس پوست هر فرد صورت گیرد.

مرطوب کننده

آخرین مرحله پاکسازی پوست استفاده از مرطوب کننده است. مرطوب کننده باید بر اساس جنس پوست انتخاب شود تا تاثیر گذاری بهتری داشته باد.

پاکسازی مرتب پوست از آلودگی ها به فرایند روتین پوستی نیز معروف است. این روش تاثیر زیادی در به تاخیر انداختن پیری پوست، رفع چین و چروک ها و جلوگیری از لک ها و آکنه های پوستی دارد. پاکسازی پوست از لوازم آرایش گردش خون را در زیر پوست افزایش داده و طراوت و شادابی را به آن باز می گرداند. از جمله بهترین کرم های آبرسان می توانیم به آبرسان کامان اشاره کنیم که در حجم و کاربری های مختلفی وجود دارد و این روزها طرفداران بسیار زیادی دارد و اکثر کسانی که از آبرسان های کامان استفاده می کنند از کیفیت محصول خود رضایت کامل دارند.

۱۳۹۹/۵/۱۵

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: